اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، پرویز ایده پور روز دوشنبه در نشست مسئولان و مرزبانان پاوه با فرمانده مرزبانی کشور در این شهر افزود: رفع محدویت های بازارچه کوله بری علاوه بر کاهش قاچاق، افزایش امنیت مرزها و کاهش زحمات مرزبانان، موجب تأمین معیشت مردم مرزنشین نیز خواهد شد.
وی اظهار کرد: هر اندازه ما بتوانیم در بازارچه کوله بری قانون مندانه حرکت کنیم می توانیم به همان اندازه و حتی بسیار بیشتر فضای قاچاق را کاهش دهیم.
فرماندار پاوه افزود: مرزنشینان در صورت تأمین معیشتشان وفادارترین افراد برای همراهی با مرزبانان در حفاظت و پاسداری از مرزها هستند و این را همواره در عمل نشان داده اند.
ایده پور با اشاره به اینکه قاچاق جزو لاینفک مرزنشینان است، گفت: نیروهای مرزبانی ضمن حفاظت از مرزها و برخورد قاطع با قاچاقچیان بزرگ هرگز موجب آزرده خاطر شدن مرزنشینان نشده و بسیار حکیمانه با آنان برخورد کرده اند.
وی افزود: مرزبانان ما در شهرستان همواره عزت و احترام خود را در انجام مأموریتهایشان که همانا پایداری و صیانت از مرزهای کشور است، انجام داده اند.
فرماندار پاوه، افزایش و توسعه دیپلماسی با مرزبانان کشور همسایه (اقلیم کردستان عراق) خواستار شد و افزود: با این عمل از فشار و هجمه بر مرزبانان کشورمان خواهیم کاست.
ایده پور گفت: اگر این رابطه را بطور مستمر افزایش دهیم و مذاکرات را در فضای گذشته تغییر بدهیم به طور قطع می توانیم در امور مرزی بیش از پیش موفق باشیم.
وی احداث 2 پاسگاه مرزی در 2 ناحیه شهرستان پاوه را به لحاظ پرشدن خلاء مرزی ضروری دانست و گفت: با احداث این 2 پاسگاه در تسلط بر رفت و آمدها در منطقه مهم و حائز اهمیت است.
شهرستان پاوه با بیش از 61 هزار نفر جمعیت و داشتن 84 کیلومتر مرز آبی و خاکی در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.
7448/8066 خبرنگار: محمدهادی زامیاد ** انتشاردهنده: علی مولوی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.