اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، هادی ملکشاهی روز دوشنبه در نشست خبری که در محل اداره کل امور مالیاتی استان برگزار شد، افزود: صاحبان مشاغل می توانند برای ارائه الکترونیکی به سامانه tax.gov.ir مراجعه کرده و یا به صورت حضوری به ادارات امور مالیاتی مراجعه کنند.
وی اظهار کرد: امسال برحسب تبصره ماده 100 به صورت توافقی با صاحبان مشاغل گروه سوم که مجموع فروش کالا و خدمات آنها در سال 95، حداکثر به میزان 10 برابر میانگین سال 95 باشد، می توانند با افزایش هشت درصدی نسبت به مالیات قطعی عملکرد سال 94، مالیات عملکرد سال 95 را پرداخت کنند.
ملکشاهی اظهار کرد: لذا مودیان مشمول این توافق به منظور بهره مندی لازم است در سامانه شرط توافق را پذیرفته و نسبت به پرداخت مالیات اقدام کنند و بدینگونه به تسلیم اظهارنامه مالیاتی نیاز ندارند.
به گفته وی، مودیانی که در سامانه کد اقتصادی ثبت نام نکرده باید ثبت نام کرده و وضعیت خود را به 45 برسانند و برای اینکه ترافیک ایجاد نشود لازم است تا پایان خرداد به ثبت نام اقدام کنند.
وی با بیان اینکه افرادی که دارای یک دستگاه تاکسی و خودرو منبع درآمد هستند، از مالیات معافند، تصریح کرد: در صورت داشتن بیش از یک خودرو صاحبان آنها رقمی اندک معادل 70 تا 95 هزار تومان برای هر دستگاه به عنوان مالیات باید پرداخت کنند.
این مسئول ادامه داد: 94 درصد از سهمیه مصوب درآمد مالیاتی سال 95 جذب استان شده و پایه مالیاتی سال 95، 15 میلیون و 600 هزار تومان بوده است.
به گفته ملکشاهی، سامانه 1526 برای هرگونه سوال یا اعلام فرار مالیاتی ایجاد شده است.
8066/7460 خبرنگار:زهره کریم زاده ** انتشاردهنده:علی مولوی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.