اخبار مرتبط

دکتر صیاد غلامی روز دوشنبه به ایرنا گفت: در بازرسی ها و نظارت های مستمر شبکه دامپزشکی شهرستان هرسین چهار توزیع کننده عمده مرغ زنده در این شهرستان شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی افزود: این افراد که توزیع کننده های عمده مرغ زنده در سطح شهرستان هرسین هستند، اولین بار به دادستانی شهرستان ارجاع داده و در نهایت 2 نفر از آنها رفع اتهام و 2 نفر دیگر جریمه نقدی شدند.
این مقام مسئول با تصریح تکرار جرم توسط اشخاص فوق بیان داشت: با توجه به این تکرار، جرم برای بار دوم و براساس ماده 688 قانون مجازات اسلامی مسجل شد و تهدید علیه بهداشت عمومی با عرضه و کشتار مرغ زنده محرز شد که پرونده این افراد از دادستانی به دادسرا ارجاع داده و برای این افراد 6 ماه حبس تعلیقی در نظر گرفته شد.
سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان هرسین حفظ و صیانت از بهداشت شهروندان و تامین امنیت غذایی آنها را از وظایف دامپزشکی برشمرد و گفت: عرضه مرغ زنده خارج از ضوابط بهداشتی دامپزشکی است و تخلف محسوب می شود و به منظور حفظ و تامین بهداشت عمومی جامعه با عاملان کشتار غیرمجاز مرغ برخورد قانونی می شود.
غلامی به عرضه کنندگان مرغ زنده و فرآورده های خام دامی هشدار داد که در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه مجازات های مشابهی در انتظار متخلفان خواهد بود.
وی همچنین به شهروندان توصیه کرد که برای حفظ سلامت خود از خرید کشتار غیرمجاز خودداری کرده و حتما مرغ و گوشت مورد نیاز خود را از مراکز مجاز و معتبر تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.
این مقام مسئول در پایان ضمن قدردانی از مقامات قضایی و انتظامی از مردم خواست که در صورت هرگونه تخلف مراتب را از طریق تلفن 1512 و سامانه پیامکی 100010001512 به کارشناسان اداره کل دامپزشکی اطلاع دهند تا برخورد لازم در این زمینه صورت گیرد.
شهرستان هرسین با جمعیتی افزون بر 90 هزار نفر در 44 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.
3033/8066 خبرنگار:فرزاد نویدی ** انتشار دهنده:علی مولوی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.