اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، رسول مرادی روز سه شنبه اظهار کرد: براساس اعتراض ها و شکایت تعداد قابل توجهی از نامزدهای پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر کرمانشاه به نتیجه اعلام شده طی پنج مرحله بازشماری 139 صندوق مورد شمارش مجدد قرار گرفت.
وی ادامه داد: هیات نظارت بر انتخابات استان کرمانشاه در راستای صیانت از آرای مردم و بعنوان امین آنان حکم به بازشماری 307 صندوق اخذ رای باقیمانده داد تا شبهه ای باقی نماند.
مرادی خاطرنشان کرد: از فرماندار کرمانشاه به عنوان رئیس هیات اجرایی شهرستان هم خواسته شده تا در بازشماری و تجمیع آراء نمایندگان نامزدهای معترض حضور داشته باشد.
سخنگوی هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان کرمانشاه گفت: در بازشماری صندوقهای رای علاوه بر نمایندگان هیات عالی نظارت، هیات بازرسی و هیات اجرایی، برای هر صندوق یک نماینده ویژه به پیشنهاد هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان کرمانشاه حضور دارد و کار تجمیع نیز با حضور نمایندگان هیات نظارت در حال انجام است.
وی افزود : کار بازشماری از روز گذشته آغاز شده و هنوز هم ادامه دارد و پس از مشخص شدن نتایج، تصمیم گیری لازم اتخاذ می شود.
مرادی در ادامه و با اشاره به برخی شایعات و مطالب منتشر شده در فضای مجازی در باره نتایج بازشماری انتخابات، گفت: این مطالب مورد تایید نیست و مردم نیز اخبار مربوطه را فقط از طریق روابط عمومی هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی و دیگر مراجع رسمی پیگیری کنند.
وی در پایان اظهار کرد: هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان کرمانشاه همه تلاش خود را برای شفاف سازی و صیانت از آرای مردم بعنوان حق الناس به کار خواهد گرفت و در این راه با کسی تعارفی نخواهد داشت.
برای انتخابات شورای شهر کرمانشاه در انتخابات 29 اردیبهشت، 446 صندوق اخذ رای در نظر گرفته شده بود.
در مرحله قبلی بازشماری، جای 2 نفر در لیست 11 نفره اصلی و هفت نفره علی البدل تغییر کرده و مابقی تغییرات جزئی و در حد کم یا زیاد شدن آراء بوده است.
گزارش رویدادهای خبری به همراه گزارش تصویری آن ها و اخبار متنوع دیگر، هر روز بر روی سایت ایرنا استان کرمانشاه http://www.irna.ir/kermanshah و کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام به آدرس irnakermanshah@ منتشر خواهد شد.
8066/7458 خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولوی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.