اخبار مرتبط

فرامرز اکبری روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا، زمان وقوع آتش سوزی را دوشنبه شب ذکر کرد و اظهار داشت: با وجود تلاش بی وقفه نیروهای امدادی و ارتش، آتش سوزی همچنان ادامه دارد و مهار نشده است.
وی اظهار کرد: عملیات گسترده مهار آتش از روز گذشته به محض وقوع آتش سوزی آغاز شده ولی با توجه به گستردگی منطقه، آتش سوزی همچنان ادامه دارد.
وی بیان کرد: هنوز میزان خسارت ناشی از وقوع آتش سوزی برآورد نشده و با توجه به شواهد، وقوع آتش سوزی توسط عامل انسانی رخ داده است.
وی ادامه داد: بلافاصله پس از وقوع آتش سوزی نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی به همراه دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران به محل حادثه اعزام شدند و در کنار دیگر عوامل امدادی شهرستان های اطراف و همچنین نیروهای ارتش مشغول اطفای حریق هستند.
فرماندار قصرشیرین گفت: برای مهار آتش سوزی در ارتفاعات بازی دراز درخواست اعزام بالگرد شد که تاکنون این مهم محقق نشده است.
اکبری افزود: این نخستین آتش سوزی طی امسال است که در شهرستان قصرشیرین رخ داده است.
ارتفاعات سخت ‌گذر بازی دراز با قله‌های بلند و شیب‌های تند و بریدگی‌های ممتد از اهمیت ویژه‌ای در منطقه مرزی استان کرمانشاه برخوردار است.
شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجموع دارای 396 هزار و 300 هکتار عرصه های منابع ملی و طبیعی هستند.
شهرستان مرزی قصرشیرین دارای 161 هزار و 300 هکتار اراضی منابع ملی و طبیعی است که از این میزان 154 هزار و 800 هکتار آن مرتع و 6 هزار و 500 هکتار نیز جنگل کاری است.
7079/3012/8066 خبرنگار:نازنین باباخانی ** انتشار دهنده:علی مولوی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.