اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا در این جلسه ابتدا رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه تاسیس دادگاه ویژه دعاوی، اقتصادی، کمک به فعال سازی نهاد داوری در اتاق بازرگانی، برگزاری منظم جلسات کمیته حمایت از سرمایه گذاری استان به صورت هر 35 روز یکبار با حضور مسئولان دادگستری و بررسی و تسریع در امور اداری اعضا برای ثبت شرکت و اخذ سوء پیشینه و موارد اختلافی را از مهمترین درخواست های بخش خصوصی از دستگاه قضایی اعلام کرد.
کیوان کاشفی، آمادگی اتاق بازرگانی برای دبیری کمیته قضایی حمایت از سرمایه گذاری را اعلام کرد و گفت: در این کمیته می توانیم تصمیمات مهم و موثری برای حمایت از حوزه تولید بگیریم.
او با تاکید بر ارتباط و هم افزایی نزدیک بین دستگاه قضایی و اتاق بازرگانی اظهار کرد که این تعامل می تواند جلو بروز برخی از مشکلات را بگیرد و دیگر مشکلاتی مانند مکتب گلیم و گبه به وجود نیاید.
رییس پارلمان بخش خصوصی استان کرمانشاه درادامه به همکاری خوب دستگاه قضایی استان با اتاق در زمینه راه اندازی مرکز داوری اشاره کرد و گفت: به زودی این مرکز در استان شروع به کار می کند و دیگر نیاز نیست دعاوی بخش خصوصی به دستگاه قضایی ورود پیدا کند.
وی ایجاد مجتمع رسدیگی به دعاوی اقتصادی دراستان را نیز یکی از نیازهای جدی دانست و با اعلام اینکه دستگاه قضایی موافق ایجاد این مجتمع است گفت که چند مکان برای ایجاد این مجتمع در نظر گرفتیم و به زودی آن را راه اندازی می کنیم.
کاشفی در ادامه به حضور اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به استان کرمانشاه نیز اشاره کرد و افزود: اعضای این کمیسیون روز پنجشنبه یک جلسه با فعالان اقتصادی استان در محل اتاق بازرگانی خواهند داشت.
وی تاکید کرد که مجلس شورای اسلامی نیز باید همانند بخش های دیگر کشور نقش خود را در جهت رفع بیکاری استان کرمانشاه ایفا کند.

**صدور هشت هزار پروانه کسب در کرمانشاه
نایب رئیس اتاق اصناف استان کرمانشاه نیز در این جلسه به صدور هشت هزار پروانه کسب در استان کرمانشاه در سال 95 اشاره کرد و گفت: از این تعداد سه هزار و 500 پروانه مربوط به شهر کرمانشاه است.
سلیمی با بیان اینکه اتاق اصناف سال گذشته 16هزار شغل در شهر کرمانشاه ایجاد کرده است افزود: به تناسب میزان اشتغال ایجاد شده توسط اتاق اصناف، این اتاق کمتر مورد توجه مسئولان قرار دارد.
او گلایه هایی نیز مطرح کرد و گفت که اتاق اصناف به همراه اداره اماکن و اتحادیه ها در یک فرآیندی صنفی را به عنوان متخلف شناسایی می کند و اقدام به تعطیلی آن می کند اما متاسفانه برخی قضات نظر اتاق اصناف را نادیده می گیرند و اقدام به فک پلمب می کنند و ما از این اقدام گلایه داریم.
او همچنین به واگذاری بخشی از امور به اتاق اصناف در سال 78اشاره کرد و گفت: اموری مانند بازرسی و نظارت بر واحدهای صنفی به اتاق اصناف واگذار شده اما به دلیل عدم تحقق تعهدات سازمان صنعت، معدن و تجارت ما نمی توانیم روند نظارت را به خوبی انجام دهیم.
او عنوان کرد که محقق نشدن تعهدات سازمان صنعت، معدن و تجارت و عدم پرداخت مبالغ مورد تعهد موجب شده که از 30 نفر بازرس اتاق 14 نفر آنها را تعدیل کنیم و این موضوع بر روند نظارت از اصناف تاثیر منفی دارد.
سلیمی از دستگاه قضایی برای تامین امنیت دراستان کرمانشاه قدردانی کرد و خواستار حمایت بیشتر این دستگاه از حوزه تولید و اصناف استان شد.
کوهستانی نماینده واحدهای تولیدی استان کرمانشاه نیز در این جلسه خواستار حمایت بیشتر دستگاه قضایی از تولیدکنندگان شد و گفت: سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری نیاز به بستری امن دارند که انتظار داریم دستگاه قضایی امنیت را برای سرمایه گذاری در استان فراهم کند.
3033/8066 خبرنگار:فرزاد نویدی **انتشار دهنده:علی مولوی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.