اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، جعفر همتی روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) از برنامه ریزی برای اجرای آیین بزرگداشت سالگرد امام (ره) در مسجد جامع کرمانشاه و سایر شهرستان های استان در 14 خرداد خبر داد و افزود: برای حدود پنج هزار نفر افطار در نظر گرفته شده ضمن اینکه یک سخنران مشهور کشوری نیز دعوت خواهد شد.
وی مسئولیت اجرای برنامه افطار را برعهده شهرداری دانست و مسئولیت سایر دستگاه های اجرایی را بدین شرح عنوان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئول تهیه و توزیع دفترک هایی از زندگی نامه و مبارزات امام (ره)، تبلیغات اسلامی مسئول تهیه پوستر از تمثال امام (ره) و برگزاری مسابقه از طریق صدا و سیما و فرمانداری نیز به همراه نیروی انتظامی مسئول تامین امنیت مراسم خواهد بود.
وی بر اجرای برنامه های سالگرد ارتحال امام (ره) در دهستان ها و بخشداری های استان نیز تاکید کرد و جهاد کشاورزی را مسئول برگزاری این آیین ها اعلام کرد.
مشاور استاندار کرمانشاه بر اجرای مردمی مراسم سالگرد امام تاکید کرد و افزود: هر چقدر اجرای این گونه برنامه ها از حالت بخشنامه ای و حضور سازماندهی شده ارگان هایی مانند نیروهای مسلح فاصله بگیرد و به سمت اجرا و حضور مردمی پیش برود به طور قطع بهتر خواهد بود.
همتی با اشاره به سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر نیز گفت: سوم خرداد مقطعی از تاریخ ایران است که هرگز فراموش نخواهد شد چرا که در این روز قلب امام (ره) و ملت ایران شاد شد و برای اولین بار در طول تاریخ 400 ساله اخیر کشور حتی یک وجب از خاک ما را دشمن نتوانست ببرد.
وی با اشاره به اسارات 19 ماهه خرمشهر افزود: تمام نیروهای ما دست به دست هم دادند و یک افتخاری برای کشور و دفاع مقدس آفریدند چرا که خرمشهر به ظاهر با وجود موانع بسیار و حضور 36 هزار نیروی دشمن قابل بازپس گیری نبود اما نیروهای ما توانستند با 19 هزار اسیر و 16 هزار کشته تلفات سنگینی به دشمن وارد کنند و فقط هزار نفر از نیروهای دشمن توانستند از مهلکه جان سالم به در ببرند.
همتی همچنین به وجود 40 شهید استان کرمانشاه در عملیات آزاد سازی خرمشهر اشاره کرد و گفت: بعد از فتح خرمشهر بود که مردم ما امیدوار به فتح جنگ شدند.
7457/8066 خبرنگار:جواد الماسی** انتشار دهنده:علی مولوی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.