اخبار مرتبط

سرپرست اداره هواشناسی قصرشیرین در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: هم اکنون میزان دید افقی در این شهرستان هفت هزار متر از حد استاندارد یک هوای سالم (10 هزار متر) کمتر است.
امیرپرویز نجفی، دمای هوای امروز قصرشیرین را 28 درجه سانتیگراد بالای صفر و میزان رطوبت موجود در هوای این منطقه مرزی را نیز 20 درصد اعلام کرد و پیش بینی می شود دمای هوای امروز در گرمترین ساعت به 33 درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.
براساس نقشه های پیش یابی اداره کل هواشناسی کرمانشاه، گرد و غبار و ناپایداری هوا تا اواخر وقت امروز چهارشنبه در جو منطقه حاکم است.
سرپرست اداره هواشناسی قصرشیرین بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون قصرشیرین در مجموع 27 روز درگیر گرد و غبار بود که این میزان در فروردین هشت ، اردیبهشت 18 و در خرداد نیز یک روز به ثبت رسیده است.
وی اضافه کرد که پارسال شهرستان مرزی قصرشیرین در مجموع 119 روز درگیر پدیده گرد و غبار بود.
گرد و غبار موجود در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است.
شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین نیز همانند قبل از شهروندان به ویژه افراد مسن، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی درخواست کرد به علت آلودگی هوا و وجود ریزگردها در آسمان شهر از ورود به فضای باز و آزاد خودداری و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت و 186 کیلومتر مرز با عراق در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی از پدیده ریزگردها بوده است.
7079/3012/8066 خبرنگار:نازنین باباخانی ** انتشار دهنده:علی مولوی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.