اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مجتبی نیک کردار روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: افتتاح 113 کیلومتر بزرگراه، 500 کیلومتر راه روستایی و 513 کیلومتر روکش آسفالت راه های شریانی، اتمام کمربند غربی کرمانشاه، بازسازی و مرمت پایانه های موقت پروازهای خارجی و مسافری مرز پرویزخان و احداث راه آهن ملایر- کرمانشاه که مراحل پایانی عملیات اجرایی را سپری می کند از مهمترین پروژه های عمرانی اجرا شده در چهار سال گذشته در استان می باشد.
وی با اشاره به طرح های عمرانی استان در حوزه آب اظهار داشت: افتتاح سد تنظیمی داریان، سد مخزنی تنگ حمام، دایاگ گیلان غرب، سد مخزنی زمکان، سد مخزنی جامیشان، سد مخزنی شرفشاه و پایان عملیات اجرای حفاری تونل انتقال آب سامانه گرمسیری از مهمترین و برجسته ترین طرح های عمرانی در بخش آب بوده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه ادامه داد: در این مدت شبکه آبیاری سد گاوشان، طرح انتقال و شبکه آبیاری اراضی تحت پوشش سد سلیمان شاه، شبکه آبیاری درجه 2 و 3 پایاب دایک گیلان غرب، انتقال آب از سد آزادی به دشت حر و آبرسانی به 338 روستا با پوشش جمعیتی 77 هزار نفر به بهره برداری رسیدند.
وی همچنین به عملکرد عمرانی استان در بخش گاز اشاره کرد و بیان داشت: در دوره فعالیت دولت یازدهم، شاهد احداث خط تقویتی 30 اینچ بیستون – کرمانشاه و گازرسانی به 534 روستا و چهار شهر در استان بودیم.
نیک کردار کارنامه استان را در ساماندهی زیربناهای بهداشتی درخشان توصیف کرد و گفت: از ابتدای سال 92 تا پایان سال 95 طرح های بیمارستان 126 تختخوابی اسلام آبادغرب، بیمارستان 64 تختخوابی معاون صحنه، کلینیک جامع امام رضا (ع) و 43 باب خانه بهداشت روستایی در استان به بهره برداری رسیدند.
وی بازسازی نفت شهر را از افتخارات استان در دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: پس از 26 سال نفت شهر در غرب استان بازسازی شد و با فراهم سازی امکانات اقامتی با هزینه کرد 200 میلیارد ریال اعتبار، آماده اسکان مردم این دیار می باشد و بازارچه سومار هم در شهرستان گیلانغرب راه اندازی شد.
وی تصریح کرد: همچنین در بخش کشاورزی پروژه های سیستم آبیاری تحت فشار در سطح هفت هکتار و احداث باغ مدرن 600 هکتاری شرکت بیستون پارس، افتتاح و در حوزه علوم دانشکده نفت و پتروشیمی، مرحله اول دانشکده هنر و معماری و دانشگاه صنعتی راه اندازی شدند.
معاون امور عمرانی استانداری با اشاره به تقویت زیرساخت های ورزشی در دولت یازدهم گفت: در این مدت 687 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل ورزشگاه 15 هزار نفری، ایجاد 16 سالن ورزشی سقف بلند و کوتاه، احداث 42 باب زمین ورزشی روباز، 2 باب استخر سرپوشیده و بهره برداری از سالن تیراندازی مجموعه ورزشی امام (ره) هزینه شده است.
نیک کردار با تاکید به اینکه تقاطع غیرهمسطح ده مجنون تا خرداد ماه سالجاری افتتاح خواهد شد؛ تصریح کرد: تبدیل کاروانسرای بیستون به هتل پنج ستاره، تجهیز گمرک قصرشیرین به سیستم ایکس ری، پروژه تولید و توزیع برق، احداث 640 کلاس درس و تکمیل پل فلزی کرمانشاه از دیگر فعالیت های عمرانی اجرا شده در چهار سال استقرار دولت اعتدال در استان می باشد.
این مسئول چشم اندازهای عمرانی استان را روشن عنوان کرد و گفت: عملیات اجرایی 28 پروژه عمرانی مهم با پیش بینی اعتباری معادل 78 هزار و 161 میلیار ریال در سال 96 استمرار خواهد داشت که با بهره برداری از این طرح ها انقلاب بزرگ عمرانی در استان به وقوع خواهد پیوست.
نیک کردار با اشاره به طرح های عمرانی در دست اقدام، خاطرنشان ساخت: طرح گرمسیری، راه آهن کرمانشاه – خسروی، قطار شهری کرمانشاه، ایجاد تاسیسات فاضلاب شهرهای کرمانشاه، هرسین، پاوه، جوانرود و کنگاور و همچنین آبرسانی به شهرهای پاوه، کرمانشاه، هرسین و سنقر و گازرسانی به 555 روستا از بارزترین این پروژه ها هستند.
وی گفت: اصلاح تقاطع غیرهمسطح میدان امام حسین (ع)، ساماندهی ورودی شهر کرمانشاه، بزرگراه میاندوآب – کرمانشاه، ساماندهی قره سو، مرحله اول بوستان سراب قنبر، تکمیل ساختمان سدهای قشلاق علیا و کبوترلانه و بلوار جدید کیهانشهر از دیگر کارهای عمرانی در دست اجرا در سالجاری است.
وی در پایان گفت: تکمیل بیمارستان های پاوه، کرمانشاه و سوختگی، آزمایشگاه مرکزی، مرحله دوم دانشکده هنر و معماری، سالن ورزشی شش هزار نفری ولایت و استخر قهرمانی از دیگر طرح هایی هستند که در سال 96 عملیات اجرای آنها با جدیت دنبال و پیگیری خواهد شد.
8066 انتشاردهنده:علی مولوی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.