اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، نعمت الله نازپرورده در جلسه هماهنگی قرارگاه راهیان نور قصرشیرین با بیان اینکه حفظ ارزش های اسلامی و گرامیداشت یاد شهدا یک وظیفه است، افزود: عملیات بازی دراز و شکست دشمن در این منطقه راهبردی، نقش مهم منطقه غرب کشور در هشت سال دفاع مقدس را نشان می دهد و از این رو باید از ظرفیت های یادمان های شهدا برای معرفی مناطق جنگ زده غرب تلاش کنیم.
بسیجیان و کاروان های راهیان نور از سراسر کشور در سالروز عملیات غرورآفرین بازی دراز قرار است ابتدا در هفتم اردیبهشت با برپایی یادواره شهدا، یاد و خاطره شهدای این عملیات را گرامی بدارند و در هشتم ماه جاری نیز به ارتفاعات این کوه صعود کنند.
***
* سنقر و کلیایی- فرماندار سنقر و کلیایی گفت: تمامی مسئولان و کارشناسان دستگاههای ذیربط موظفند در راستای ایجاد فضای مناسب برای به ثمر رسیدن طرح های سرمایه گذاران در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش کنند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، یاور محمدی در جلسه شورای اشتغال و سرمایه گذاری سنقر و کلیایی افزود: با توجه به آبگیری سد جامیشان، زیرساخت های لازم در این مکان برای تولید و اشتغال از قبیل کشت گیاهان دارویی، احداث باغ و پرورش ماهی ایجاد شده و ادارات ذیربط بایستی اقدامات بعدی را در این خصوص انجام دهند.
وی کشت زعفران را به عنوان یکی دیگر از ظرفیتهای مناسب برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال ذکر کرد و گفت: با توجه به هزینه بر بودن مراحل کشت آن، جهاد کشاورزی در صورت معرفی کشاورزان علاقه مند به کشت زعفران، در کمیته برنامه ریزی برای اختصاص اعتبار اقدام خواهد شد.
امام جمعه سنقر و کلیایی هم شناسایی قابلیت ها و پتانسیل های موجود در شهرستان برای سرمایه گذاری را ضروری دانست و گفت: افرادی که قدم در راه اجرای طرح دارند بایستی اطلاعات کاملی از ابتدا تا انتهای آنها داشته باشند.
حجت الاسلام مجید صفدری تریبون نماز جمعه را به عنوان فرصت مناسبی برای اطلاع رسانی طرحهای قابل اجرا در شهرستان ذکر کرد و گفت: دستگاههای اجرایی می توانند در راستای معرفی طرح های اشتغالزایی، قبل از خطبه ها مردم را آگاه نمایند.
***
*کرمانشاه- معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه از آغاز طرح مبارزه و کنترل جمعیت جانوران و جوندگان موذی توسط واحد بهداشت شهرداری در سطح کرمانشاه خبر داد.
امیر رحیمی در گفتگو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: فصل بهار، فرصتی طلایی برای آغاز این طرح است چرا که آغاز دیرهنگام آن، موجب گسترش جمعیت این جانوران موذی می شود.
رحیمی با تاکید براینکه انجام این طرح از سوی شهرداری به شرکت های خصوصی و پیمانکاران واگذار می شود ادامه داد: علاوه براین، هر شرکت موظف است افرادی متخصص و واجد شرایط را به عنوان کارشناسان بهداشت محیط برای نظارت طرح در نظر بگیرد تا کار آموزش به کارگران به درستی انجام شود.
به گفته این مسئول، فضاهای سبز، بلوارها و مناطق اطراف آبشوران توسط کارگران شهرداری طعمه گذاری می شوند و با نصب کارتن پلاست در مسیرها و نصب بنر به مردم اطلاع رسانی می شود.
***
جوانرود- جشنواره رنگ و دیوارنگاری با مشارکت دانش آموزان و اولیای آنان در مدرسه یاسر شهرستان جوانرود برگزار شد.
مدیر مدرسه یاسر جوانرود گفت: در این جشنواره با فراخوانی که از سوی مدرسه اعلام شده است، دانش آموزان و اولیای آنان با ابزار و ایده و طراحی از خود به صورت خودجوش اقدام به نقاشی و رنگ آمیزی دیوارمدرسه می کنند.
صباح زارعی، هدف از برگزاری این جشنواره را فرهنگ سازی برای حفاظت از محیط زیست عنوان کرد.
یکی از اولیای دانش آموزان این مدرسه نیز گفت: پیام این جشنواره این است که دانش آموزان با هنر و خلاقیت خود برای حراست از محیط زیست تلاش می کنند.
مجید رضایی افزود: این جشنواره با استقبال پرشور دانش آموزان و اولیا همرا بوده است و امیدواریم برگزاری چنین جشنواره هایی در زمانی که مخاطرات زیست محیطی بواسطه انسان فزونی گرفته است به حفظ محیط زیست کمک کند.
***
* جوانرود- به همت مسئولان مشکل تامین آب شرب روستاهای نوروزآباد و شیخ الکرم بخش مرکزی جوانرود در آینده نزدیک حل خواهد شد.
آرش لهونی فرماندار جوانرود گفت: با توجه به اجرای مخزن و شبکه آب شرب این روستاها ضرورت دارد، در کوتاهترین زمان ممکن عملیات اجرای رینگ لوله انجام و اهالی روستاهای یادشده از آب شرب شبکه بهره مند شوند.
شهبازی مدیرعامل آب روستایی استان کرمانشاه نیز قول مساعد داد با همکاری آبفای شهری در آینده نزدیک مشکل آب شرب این روستاها را حل نماید.
قبلا توسط اداره آبفار ساخت مخزن، کنتور و شبکه انتقال آب روستاهای نوروزآباد و شیخ الکرم انجام گرفته که با وصل انشعاب از خط انتقال آب شهری برای همیشه مشکل آب شرب این روستاها حل می شود.
روستاهای یادشده که حدود 35 خانوار جمعیت دارند به صورت سیار آبرسانی می شوند.
***
*جوانرود- معاون فرماندار جوانرود با اشاره به شعار امسال به عنوان اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال گفت: ایجاد اشتغال یکی از مهمترین نیازهای مددجویان تحت حمایت است که برای تحقق این امر نیاز به آموزش های متعدد است.
کمال شهسواری در آیین اختتامیه کلاس های آموزشی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) جوانرود با تقدیر از رویکرد توانمندسازی خانواده های تحت حمایت با برگزاری کلاس های آموزشی و مهارتی افزود: برگزاری این دوره های آموزشی مبتنی بر اشتغال پایدار و متناسب با بازار کار و پتانسیل موجود در هر منطقه خدمتی ارزنده کمیته امداد به مددجویان است.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) جوانرود نیز گفت: امسال شش میلیارد و 300 میلیون ریال برای آموزش 44 نفر از مددجویان کمیته امداد این شهرستان هزینه شده است.
عزیز مرادویسی افزود: همچنین برای کمک لوازم آموزشی و بسته های تشویقی به هر یک از این کارآموزان 100 هزار تومان و از سوی آموزشگاه پژوتن سه دستگاه چرخ خیاطی به این کارآموزان اهدا شده است.
***
*کنگاور- همایش سفیران سلامت دانش‎آموزی با حضور جمعی از مسئولان و سفیران سلامت دانش‌آموز در چهارمین روز از هفته سلامت در سرسرای علامه طباطبایی کنگاور برگزار شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان کنگاور در حاشیه این همایش در گفتگو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه این همایش در راستای اجرای برنامه های خودمراقبتی و لزوم توجه به این برنامه ها از سوی دانش آموزان برگزار شده، خاطرنشان کرد: خودمراقبتی گام نخست در سلامتی هر انسانی محسوب می شود و با توجه به دو اصل مهم ورزش و تغذیه سالم، می توان به سمت تندرستی و سلامتی گام برداشت.
دکتر داریوش خزایی با اشاره به اینکه حفظ و ارتقای سلامت جامعه در گرو اجرای برنامه ملی خود مراقبتی است، افزود: این همایش ویژه دانش آموزان دوره دبیرستان برگزار و در آن کارشناسان بهداشت و درمان در باره موضوعات مربوط به خود مراقبتی مطالب تخصصی ارائه کردند.
وی طرح سفیران سلامت را یکی از مهمترین طرح‌ها در حوزه جلب مشارکت دانش‌آموزان و در راستای ارتقای سلامت در مدارس خواند و گفت: دانش‌آموزان می‌توانند با فراگیری آموزش‌های سلامت آن را به همسالان خود منتقل کنند و در فرآیند سلامت در مدارس نقش ویژه‌ای داشته باشند.
***
*پاوه- به مناسبت هفته مشاغل نمایشگاه توانمندیهای هنرآموزان و هنرجویان مدرسه کارودانش پاوه گشایش یافت.
به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیر آموزش و پرورش پاوه گفت: این نمایشگاه در رشته های امور اداری، کودک یاری، مدیریت خانواده و گل و گیاه با استفاده از توانمندی 37 هنرآموز مدرسه کارودانش ابتکار راه اندازی شده است.
مختار برزگردفر، هدف از برپایی نمایشگاه را معرفی توانمندیهای هنرجویان و معرفی مشاغل و رشته های موجود در این هنرستان و بقیه مدارس عنوان کرد.
شهرستان پاوه با بیش از 61 هزار نفر جمعیت دارای سه منطقه آموزش و پرورش و بیش از 13 هزار دانش آموز است.
7079/3012/8066/7453 خبرنگاران:باباخانی، رحمتی، زامیاد، کریمی و کریم زاده ** انتشار دهنده:علی مولوی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.