اخبار مرتبط

امیر پرویز نجفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون میزان دید افقی در این شهرستان مرزی به دلیل وزش باد و انتقال گرد و غبار پنج هزار متر است که این میزان پنج هزار متر از حد استاندارد یک هوای سالم (10 هزار متر) کمتر است.
وی دمای فعلی هوای قصرشیرین را 18 درجه سانتیگراد بالای صفر و میزان رطوبت موجود در این هوای منطقه مرزی را 44 درصد اعلام کرد.
سرپرست اداره هواشناسی قصرشیرین در ادامه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون این شهرستان 2 روز غبارآلود بوده و میزان بارندگی های سال جاری تاکنون نیز در این شهرستان 151 میلی متر است.
مرادعلی تاتار فرماندار قصرشیرین نیز از تشکیل ستاد مدیریت بحران و آمادگی دستگاه های امدادی قبل از وقوع تندباد خبر داد و گفت: دستگاه های امدادی برای خدمات رسانی در صورت وقوع هرگونه حادثه احتمالی پای کار هستند.
گرد و غبار موجود در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است.
شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین نیز از شهروندان به ویژه افراد مسن، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی درخواست کرد به علت آلودگی هوا و وجود ریزگردها در آسمان شهر، از ورود به فضای باز و آزاد خودداری کرده و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت و 186 کیلومتر مرز با عراق در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی از پدیده ریزگردها بوده است.
3012/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.