اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا؛ امید حاج محمدی روز سه شنبه در نشست با روسای ادارات دامپزشکی شهرستان ها و روسای ستادی در سرسرای اجتماعات دامپزشکی استان با اشاره به ظرفیت های کم نظیر استان در حوزه دامپروری افزود: استان کرمانشاه با دارا بودن سه میلیون و 500 هزار راس دام سبک و 150 هزار راس دام سنگین (گاو و گوساله) یکی از قطب های اصلی دامپروری و تولیدات دامی کشور محسوب می شود.
مدیرکل دامپزشکی استان در اشاره به پرورش دام با توجه به برکت بارندگی هایی که اواخر سال گذشته شروع و تاکنون ادامه یافته، شرایط موجود را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در پی بارندگی های اخیر بی تردید جمعیت دام سبک افزایش چشم گیری خواهد داشت و روند افزایش جمعیت دام نیز ادامه خواهد داشت.
حاج محمدی در ادامه تصریح کرد: فعالیت های دامپزشکی در هیچ شرایطی متوقف نمی شود و اکنون شرایط خوبی به لحاظ پیشگیری از بیماری ها در استان داریم، همچنین با افزایش اعتبارات مورد نیاز در دامپزشکی استان برای سلامت مردم و حفظ و حراست از سرمایه های دامداران به هر طریق وظایف محموله را بخوبی انجام می گیرد تا گزندی به صنعت دام و طیوراستان وارد نشود.
وی جایگاه دامپزشکی را مهم توصیف کرد و گفت: به اهمیت وظایف دامپزشکی در حوزه سلامت واقف هستیم و دامپزشکی جزو معدود دستگاه هایی است که خدمات خود را مستقیم به تولیدکنندگان ارائه می دهد و رضایت خوبی از عملکرد این مجموعه وجود دارد.
وی اضافه کرد: همچنین با وجود اعتبارات کافی با هدف حمایت از صنعت دامداری و با توجه به افزایش هزینه های خدمات از جمله خرید واکسن تب برفکی، خرید سموم ضد انگلی، لوازم و وسایل کار اکیپ های مایه کوبی نیازمند هماهنگی های بیشتر و افزایش اعتبارات با هدف حفظ سرمایه ای دامی هستیم.
مدیرکل دامپزشکی کرمانشاه در پایان کمک به دامداران را یکی از دغدغه های همیشگی دامپزشکی استان دانست.
به گزارش ایرنا؛ در استان کرمانشاه چهار میلیون و 650 واحد دامی و بیش از یک هزار و 333 واحد دامپروری صنعتی شامل 700 واحد مرغداری گوشتی صنعتی، 176 واحد گاوداری شیری، 181 واحد پرواربندی گوساله و 219 واحد پرواربندی بره فعال است.
در این استان همچنین 24 واحد مرغداری تخمگذار، 13 واحد پرورش بوقلمون صنعتی، 9 واحد مرغ مادر گوشتی، چهار واحد جوجه کشی، 2 واحد مرکز پرندگان زینتی، پنج واحد پرورش شترمرغ و بیش از 309 هزار کلنی زنبور عسل و سایر واحدهای بخش روستایی و عشایری وجود دارد.
در استان کرمانشاه سالانه بیش از 451 هزار تن انواع محصولات دامی شامل 336 هزار تن شیرخام، 36 هزار و 300 تن گوشت قرمز، 63 هزار و 800 تن گوشت طیور، 11 هزار و 100 تن تخم مرغ و چهار هزار و 83 تن عسل تولید می شود.
3033/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.