اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا؛ در این بیانیه ها تاکید شده که این اقدام آمریکا نیز مانند سایر اقدامات سال های بعد از انقلاب اسلامی در راستای دشمنی با ملت مسلمان ایران است.

**سپاه، حافظ انقلاب و مایه عزت و مباهات است
امام جمعه پاوه در این ارتباط گفت: سپاه، نگهبان ایران و مایه عزت، امنیت، قوت، قدرت و مباهات ایران اسلامی است و اقدام رئیس جمهوری امریکا در خصوص قراردادن سپاه در لیست گروه های ترویستی اقدامی جاهلانه وغیرقانونی می باشد.
ماموستا ملا قادر قادری افزود: در طول تاریخ هرگز چنین تصمیم غلطی گرفته نشده است که یک نفر شاخه ای از یک دولت را تروریست اعلام کند چرا که این بدان معنی است همه مردم آن کشور تروریست هستند.
وی در ادامه ضمن محکوم کردن این عمل گفت: ما بعنوان مرزداران اورامانات و پاوه این تصمیم را تصمیمی جاهلانه و غیرقانونی می دانیم و به شدت آن را محکوم می کنیم.

**همه ملت ایران پشتیبان سپاه است
امام جمعه اهل سنت سرپل ذهاب نیز با محکوم کردن این اقدام آمریکا اظهار داشت: جنایت آمریکا علیه اسلام و جمهوری اسلامی ایران چیز جدیدی نیست و مربوط به امروز و دیروز نمی شود بلکه در طول عمر چهل ساله انقلاب اسلامی دولت های مختلف آمریکا درصدد بدنامی و اختلال در نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده اند که با یاری خدا تمام این فتنه ها شکست خورده و فقط باعث سر خوردگی و منزوی شدن خود در جهان شده اند.
ماموستا ثنایی افزود: نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انسان های مصلح، جهادی و همیشه در صحنه هستند که جایگاه خاص و ویژه ای در میان مردم دارند و این محبوبیت را می توان در زلزله سرپل ذهاب و سیل اخیر در لرستان و گلستان مشاهده کرد.
وی اظهار داشت: آمریکا به این دلیل نیروی سپاه پاسداران را در لیست تروریست قرار داده است که پرچم دار اسلام ناب و حامی مستضعفان است و در مقابل تمامیت کفر و ستم ایستادگی می کند.

**آمریکا بانی اصلی ترور در جهان است
ماموستا احمد مبارکشاهی امام جمعه شهر نودشه شهرستان پاوه نیز گفت: آمریکا خود ام الفساد و بانی اصلی ترور و تروریست در جهان است و قرار دادن نام سپاه در لیست گروهای تروریستی از ارزش و احترام نیروهای مخلص سپاه کم نخواهد کرد.
وی اظهار داشت: اقدامات ابلهانه رئیس جمهور آمریکا ورژیم جنایتکار اسرائیل وهم پیمانانش در کشورهای اسلامی جز خاری و شکست برای آنها در خاور میانه و حتی سراسر دنیا حاصلی نخواهد داشت.
مبارکشاهی تاکید کرد: دشمنان امت اسلامی خوب می دانند شکست آنها در طراحی خاورمیانه جدید بخش اعظمش بر می گردد به حمایت های نظام اسلامی ایران و نقش مهم سپاه در منطقه و لذا قرار دادن نام سپاه در لیست گروهای تروریستی نه تنها ارزش و احترام نیروهای مخلص سپاه را کم نخواهد کرد بلکه باعث رشد و ترقی محبوبیت آنان در میان ملت های مسلمان خاورمیانه و جهان اسلام خواهد شد.

**سپاه در دل مردم جا دارد
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه نیز در بیانیه ای در واکنش به اقدام خصمانه دولت آمریکا در مورد سپاه پاسداران انقلاب، اعلام کرد: ملت ایران از آغاز تاسیس این نهاد مردمی و قدرتمند تاکنون، چه در سال های قوام و شکل گیری نظام جمهوری اسلامی ، چه در دفاع مقدس و تقدیم هزاران شهید از بهترین جوانان این سرزمین و چه در سالهای سازندگی و توسعه کشور خدمات سپاه پاسداران را فراموش نمی کنند.
در ادامه این بیانیه آمده است: نهادی که در بطن جامعه ، در دل مردم و در اصول انقلابی ترسیم شده توسط بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران ریشه دارد.
این بیانیه می افزاید: اینکه نهاد ضد تروریستی و درهم کوبنده سازمانهای ضد بشری و‌ تروریستی را تروریست بخوانند ، عمق بلاهت و دشمنی پدید آورندگان و حامیان اصلی ترور در سراسر جهان است و نزد ملت ایران و ملل منصف جهان نه تنها پذیرفته نیست بلکه موجب بر افتادن پرده از چهره واقعی آمریکا است.

**سپاه سنگر مستحکم انقلاب است
امام جمعه موقت روانسر نیز گفت: سپاه سنگر مستحکم انقلاب و عنصر شاخص دفاع از امنیت داخلی و خارجی و هویت برجسته و ممتاز و مورد نیاز برای پیشرفت کشور و حرکت به سوی آرمانهای اسلامی است.
ماموستا یحیی شهبازی اظهار داشت: به گفته امام راحل(ره) که فرمودند سپاه پاسداران نور چشم و عضو اصلی انقلاب است، به راستی که چنین است چرا که این نهاد نظامی، معنوی از بطن انقلاب روییده و رشد کرده و تمام و کمال در خدمت مردم وانقلاب و مستضعفین است.
عضو شورای روحانیت روانسر در ادامه افزود: سپاه سنگر مستحکم انقلاب و عنصر شاخص دفاع از امنیت داخلی و خارجی و هویت برجسته و ممتاز و مورد نیاز برای پیشرفت کشور و حرکت به سوی آرمانها اسلامی است.

**سپاه از ارکان اصلی نظام جمهوری اسلامی است
امام جمعه نوسود نیز گفت: سپاه پاسداران یکی از ارکان اصلی نظام جمهوری اسلامی است و در قلب ملت ایران می باشد و هیچ عاملی باعث جدای و شکاف بین ملت و سپاه نخواهد شد.
ماموستا حسین عینی افزود: آمریکا خود عامل پرورش تروریست و شرارت در دنیا و خاورمیانه است و این را می توان از حمایت بی چون و چرا و حمایت از سر کرده های آنها مانند داعش و دیگر گروهک های تروریستی نام برد.
او گفت: این حرکات احمقانه آمریکا دیر یا زود در نزد جهانیان رسوا و بی ارزش خواهد شد و باعث سرخوردگی و انزوای بیشتر خود و هم پیمانانشان خواهد شد.

**محکومیت اقدام آمریکا توسط خانه مطبوعات کرمانشاه
خانه مطبوعات و رسانه های استان کرمانشاه نیز با صدور بیانیه ای اقدام نسنجیده دولت آمریکا در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را محکوم کرد و در این بیانیه آورده است: اقدام خصمانه، نسنجیده و بی سابقه دولت آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست نهادهای تروریستی، نقض آشکار حاکمیت ملی ایران اسلامی است.
در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: این حرکت بی سابقه درعرصه سیاست و حقوق بین الملل نشان ازعدم شناخت دولتمردان آمریکا نسبت به ایران اسلامی و گواهی برتلاش ترامپ برای ایجاد بحران در منطقه خواهد بود.

**بیانیه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه
روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه، طی بیانیه ای، اقدام اخیر دولت متخاصم آمریکا در تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را محکوم کرد و آن را نشانه خشم دولت آمریکا از محقق نشدن اهداف تحریمی به ویژه در زمینه فلج کردن تجارت خارجی جمهوری اسلامی ایران می‌داند.
در این بیانیه آمده است: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک نیروی نظامی رسمی و قانونی در جمهوری اسلامی ایران همیشه نقش پررنگی در سرکوب گروه‌های تروریستی و حفظ امنیت و ثبات داخلی و منطقه‌ای داشته و در 40 سال گذشته با تمام وجود از ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی پاسداری کرده است و مصداق این جمله‌ معروف امام خمینی (رحمه‌الله) قرار گرفتند که: «اگر سپاه نبود کشور هم نبود».
و مقام معظم رهبری نیز با تایید این امر فرمودند: 'سپاه، شجره‌ طیبه‌ای است که از هویت آن، ایمان و حرکت انقلابی و جهادی می‌تراود و حفظ کشور و انقلاب نیز منوط به استمرار این عناصر مهم است.'

محکومیت اقدام آمریکا توسط معاونت فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی
معاونت فرهنگی و امور رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه و اصحاب رسانه و فرهنگ این استان نیز در بیانیه ای اقدام خصمانه آمریکا علیه سپاه پاسداران را محکوم کردند و در بیانیه خود آورده اند: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در طول چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی همواره به عنوان نیرویی مردمی در همه عرصه ها در کنار مردم بوده و برای تحقق آرمان های انقلاب و ملت انقلابی ایثار و فداکاری کرده و پاسداران انقلاب در راه تحقق آرمان های خود از جان خود گذشته اند.
این بیانیه می افزاید: اگرچه اقدامات دولت آمریکا در طول 40 سال انقلاب اسلامی همواره خصمانه، غیرانسانی و بدور از عرف دیپلماتیک بوده است اما این بار نشانه گرفتن نیرویی مردمی که برگرفته از بطن جامعه انقلابی ایران اسلامی است، مایه تعجب همگان گشت.

**بیانیه جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی شاخه کرمانشاه در حمایت از سپاه پاسداران
جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی شاخه کرمانشاه نیز در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیانیه ای صادرکرد.
در این بیانیه تأکید شده است؛ جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی شاخه کرمانشاه، ضمن اعلام حمایت کامل خود از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همچنین محکومیت رفتار ددمنشانه کشور آمریکا، در کنار همه مردم سرافراز ایران اعلام می‌کنیم: تروریست خواندن این سربازان سبزپوش و خاکی، پاسداران را در چشم مردم عزیزتر و آمریکایی‌ها را بیش ‌ازپیش رسوا و منفور می‌کند.
3033/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.