اخبار مرتبط

حجت الاسلام هادی عسکری روز سه شنبه در جریان بازدید معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران از خانواده های سیل زده استان به خبرنگار ایرنا افزود: منزل و اثاثیه تمام خانواده های شهدا و ایثارگران شامل جانبازان، والدین، همسر و فرزندان شهدا زیرپوشش بیمه هستند و زمانی حادثه ناگواری مانند سیل به آنان آسیب بزند براساس برآوردهای تیم های کارشناسی خسارت بیمه به آنها خسارت پرداخت می شود.
او در ادامه سقف پرداخت بیمه به آسیب دیدگان ایثارگر را 35 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: پرداخت خسارت به آسیب دیدگان سیل زده به میزان برآورد تیم های کارشناسی بیمه و بنیاد از بازدید واحدهای خسارت دیده بستگی دارد.
عسکری از تشکیل چهار کمیته؛ پشتیبانی، امداد و اسکان، هماهنگی و اطلاع رسانی و کمیته تماس تلفنی برای کمک به مردم سیل زده به ویژه جامعه ایثارگران در بنیاد شهید استان قبل از وقوع سیل خبر داد و گفت: هم اکنون نیز کار سرکشی بنیاد شهید از جامعه ایثارگر در حال انجام است.
وی همچنین آماده سازی سالن های ورزشی و مهمان سرای بنیاد شهید برای اسکان اضطراری خانواده ها، خرید و تجهیز کف کش، ماسه و گونی و تجهیز افراد، بستن مسیرهای احتمالی سیل و بسیج کارکنان از جمله اقدام های پیشگیرانه بنیاد شهید قبل از شروع بارندگی ها عنوان کرد.
سامانه بارشی قوی که یکشنبه شب هفته گذشته وارد آسمان استان کرمانشاه شد، در 24 ساعت فعالیت سبب بارش شدید و به دنبال آن آبگرفتگی و سیل منجر شد.
بالاترین خسارت ها به بخش زیرساخت راه های اصلی و روستایی و پل ها با 460 میلیارد تومان، نیرو شامل آب، برق، گاز و مخازن و رودخانه ها 389 میلیارد تومان و بخش کشاورزی با خسارت 386 میلیارد تومان عنوان شده است.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 32 شهر و 2 هزار و 622 روستا است.
استان کرمانشاه در دوران جنگ تحمیلی 9 هزار و 800 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
3209/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.