اخبار مرتبط

روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه روز پنجشنبه به نقل از حجت الاسلام آیت الله عباسیان اعلام کرد: شهرک کرناچی یکی از مناطق سیل زده شهر کرمانشاه است که مردم آن دچار خسارت شدند و اداره اوقاف نیز در راستای کمک به آسیب دیدگان این منطقه 800 پرس غذا وعده ناهار و شام در بین سیل زدگان توزیع کرده است.
وی ادامه داد: 800 پرس غذا نیز روزانه در روستاهای سیل زده منطقه چمچمال از توابع شهرستان هرسین توزیع می شود.
حجت الاسلام عباسیان تصریح کرد: آشپزخانه در امامزاده ابراهیم (ع) طاقبستان برای طبخ و تهیه این تعداد غذا راه اندازی شده است و تا پایان امدادرسانی به آسیب دیدگان کار خود را ادامه می دهد.

**طبخ و ارسال روزانه بیش از پنج هزار پرس غذای گرم برای سیل زدگان پلدختر
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه همچنین از طبخ و ارسال روزانه پنج هزار پرس غذای گرم برای سیل زدگان پلدختر لرستان خبر داد.
عباسیان گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با راه اندازی آشپزخانه از امروز در پلدختر روزانه بیش از پنج هزار پرس غذای گرم در اختیار آسیب دیدگان از سیل این شهرستان قرار می گیرد.
وی افزود: این غذاها از محل موقوفات و در راستای اجرای نیت واقفین خیراندیش این دیار تهیه می شود.
حجت الاسلام عباسیان تصریح کرد: این غذاها در اختیار هلال احمر قرار داده می شود که ان شاالله به موقع و در اسرع وقت به آسیب دیدگان این واقعه تلخ برسد.
وی در پایان گفت: اداره اوقاف کرمانشاه همه تلاش خود را در راستای کمک به آسیب دیدگان شهرستان پلدختر و دیگر شهرستانهای آسیب دیده به کار خواهد گرفت.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کرمانشاه در پایان گفت: این غذاها به صورت روزانه تهیه و تا پایان امدادرسانی بین سیل زدگان توزیع می شود.
سامانه بارشی قوی که یکشنبه شب وارد آسمان استان کرمانشاه شد در 24 ساعت فعالیت سبب بارش شدید و به دنبال آن آبگرفتگی و سیل شد.
سیلاب خسارت فراوانی به زیرساخت‌های این استان به ویژه در حوزه کشاورزی و راه وارد کرد.
شدت بارش‌ها و سیل در شرق و جنوب شرقی استان در شهرستان‌های هرسین، کنگاور و صحنه بیشتر بود.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 32 شهر و 2 هزار و 622 روستا است.
8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.