اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند روز سه شنبه در دیدار با معاونان ، فرماندهان نظامی و جمعی از مدیران استان در استانداری کرمانشاه افزود: کمک رسانی به روستاهای سیل زده استان به خوبی مدیریت شده و در جریان است.
وی در ادامه اظهار داشت: برای امکان سنجی کمک به هموطنان لرستانی گرفتار در سیل اعزام اکیپهایی خدماتی و امدادی از شهرداری کرمانشاه، سپاه، ارتش، هوانیروز، هلال احمر و ارسال کمکهای غذایی توسط اتاق اصناف باید در دستور کار قرار گیرد.
استاندار کرمانشاه با اعلام اینکه مردم شریف لرستان از اولین یاوران مردم استان در زلزله 96 بودند، گفت: مردم کرمانشاه به همسایه نوازی و جوانمردی شهره اند و بی تردید با تمام توان در کنار هموطنان لرستانی خواهند بود‌.
بازوند بعد از این نشست به اتفاق معاونان و فرماندهان نیروهای مسلح و مدیران استان برای بازدید هوایی از روستاهای در محاصره سیل صحنه و هرسین عازم این شهرستان ها شد.
استاندار کرمانشاه در هنگام بازدید از روستای «چم بطان» و چند روستای دیگر تخلیه شده گفت: در چند روز گذشته اولویت اول ما حفاظت از جان مردم بوده است.
وی اضافه کرد: اگر با هشدارها و ایجاد حساسیت ها و همکاری شایسته مردم این روستاها تخلیه نمی شدند؛ با این وضعیت که می بینید چه سرنوشتی در انتظار اهالی بود؟
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه روز دوشنبه به ایرنا گفت:314 واحد مسکونی در اثر بارشهای چند روز اخیر در استان آسیب دید که 240 واحد آن تخریبی است.
مهرداد سالاری افزود: سیلاب همچنین به تاسیسات زیربنایی، ابنیه و راه های استان آسیب زیادی وارد کرد که میزان دقیق خسارت وارده طی روزهای آینده اعلام خواهد شد.
وی اظهار داشت: سیلاب 2 روز اخیر به 44 واحد دامی استان نیز خسارت وارد کرد و 245 راس دام و 34 هزار قطعه ماهی هم در مزارع پرورش ماهی تلف شدند.
یک سامانه بارشی قوی از یکشنبه شب وارد آسمان کرمانشاه شد که سبب آبگرفتگی‌های گسترده در سطح شهرها، روستاها و مزارع کشاورزی استان و ریزش کوه در برخی محورهای اصلی شد.
شدت بارش‌های استان در 2 روز گذشته در شرق و جنوب شرقی استان از جمله شهرستان‌های هرسین، کنگاور، صحنه و سنقر بود.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 32 شهر و 2 هزار و 622 روستا است.
866
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.