اخبار مرتبط

فریبرز کرمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: به دنبال شدت بارش های روزهای اخیر 150 مورد انسداد راه در محورهای استان اعم از تخریب پل، جاده، ریزش کوه و رانش زمین اتفاق افتاد که تیم های راهداری کمتر از چهار ساعت راه ها را بازگشایی کردند.
وی با بیان اینکه بیش از 300 پل استان نیز در این بارندگی ها دچار خسارت 10 تا 100 درصد شده، میزان خسارت به پل ها را 30 میلیارد تومان و خسارت به جاده ها را 60 تا 70 میلیارد تومان تخمین زد.
او در ادامه گفت: برآورد می شود که در مجموع حدود 130 میلیارد تومان خسارت به راه های استان براثر بارندگی های اخیر وارد شده باشد که میزان دقیق خسارت ها در چند روز آینده اعلام خواهد شد.
کرمی همچنین برف روبی جاده های شهرستان پاوه، سنقر، گردنه بید سرخ کنگاور و جاده نور آباد هرسین را یکی دیگر از فعالیت های مهم راهداری کرمانشاه ظرف چند روز اخیر عنوان کرد.
به گفته وی 40 پایگاه و چهار تیم سیار راهداری در ایام بارندگی ها در نواحی مختلف استان در آماده باش کامل به سر می برند و مرخصی تمام کارکنان در ایام عید لغو شد و همگی سر کار حاضر بودند.
او افزود: راهداری استان در زمان بارش ها 500 دستگاه ماشین آلات مختلف برای رفع انسداد راه های استان بکارگیری کرد.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه در ادامه گفت: 2 روز قبل از شروع بارندگی ها راهداری به دنبال اخطاریه سازمان هواشناسی اقدامات پیشگیرانه مانند شناسایی نقاط مساله دار برای ریزش کوه، رانش زمین، بهمن، پاک سازی و تخلیه داخل پل ها و زیرگذر جاده ها از آشغال و تنه درخت ها، آزاد سازی دهنه رودخانه ها و آبراه ها به عمل آورده بود.
استان کرمانشاه در مجموع هشت هزار و 100 کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.
3209/3033
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.