اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله مصطفی علما روز یکشنبه در همایش روحانیون و نخبگان پاوه و اورامانات، توجه به جوانان را مورد تأکید قرار داد و گفت: جمهوری اسلامی ایران به سبب وجود جوانان و نخبگان متعهد و کارآمد یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است.
وی اظهار داشت: جوانان در مقطعی از انقلاب که نیاز به دفاع از کشور و ارزشهای اسلامی بود، با رشادت و فداکاری درس ایثار و شهادت را آموزش دادند و اینک که نیاز به توسعه و پیشرفت است در زمینه علمی پیشگام هستند.
امام جمعه کرمانشاه افزود: نفت و گاز سرمایه های مادی هستند که اگر سرمایه انسانی متعهد و کارآمد نباشد، نمی توانند مثمرثمر باشند.
نماینده ولی فقیه در استان، قرآن را بزرگترین و قدرتمندترین سلاح و سرمایه مسلمانان و کل بشریت دانست و گفت: ترس و وحشت امریکا وغرب از جمهوری اسلامی ایران و مسلمانان از همین قرآن و تأثیرگذاری آن است.
آیت الله علما تصریح کرد: دشمنان از تأثیرگذاری قرآن و پیام آن به جهانیان که همانا پیام صلح و دوستی و مهربانی و جهانی عاری از تروریست، تخریب، خونریزی و کشتار انسانهای بی گناه است وحشت دارند.
وی مقابله با فساد اقتصادی را مورد تأکید قرار داد و گفت: نباید اجازه دهیم عده ای با اختلاس و فساد اقتصادی ارزشهای اسلامی و الهی کشور را که با خون هزاران شهید حاصل شده است، خدشه دار کنند.
امام جمعه کرمانشاه، نقش علما، روحانیون و نخبگان را در هوشیاری هر چه بیشترآحاد جامعه و تقویت وحدت و همدلی در کشور حائز اهمیت دانست.
فرمانده ارشد قرارگاه نجف اشرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز به تشریح ویژگی های شخصیتی امام (ره) پرداخت و گفت: رهبر کبیر انقلاب با دست خالی و فقط تکیه برارزشهای الهی یک تحول بزرگ در جهان ایجاد کرد.
سردار محمدنظر عظیمی، اخلاص و اخلاق، توکل به قدرت لایزال الهی، اهل علم وعمل بودن و برای خدا کارکردن را از دیگر ویژگی های امام (ره) برشمرد و گفت: اگر انقلاب اسلامی ایران در جهان تحولی بزرگ و شگرف ایجاد کرد به همین دلیل بود.
وی، نقش علما و آموزه های دینی را در جامعه مهم دانست و گفت: دشمنان با علم و آگاهی به تأثیرگذاری علما و مساجد، با تمام توان مالی و قدرت رسانه ای خویش درصدد تضعیف روحانیت و تخریب مساجد و کمرنگ کردن ارزشهای اسلامی هستند.
سردارعظیمی افزود: امروز وظیفه و رسالت ما بصیرت افزایی، هوشیاری و تقویت خودباوری برای مقابله با تهاجم دشمنان است.
در این مراسم پایان از روحانیون، نخبگان و ائمه جمعه شهرستان پاوه با اهدای لوح قدردانی شد.
شهرستان پاوه با بیش از 62 هزار نفر جمعیت دارای 98 مسجد است و در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.
7448/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.