فریبرز کرمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به منظور ارتقای خدمات رسانی به مسافران و فراهم کردن آسایش و رفاه بیشتر رانندگان و مسافران، طرح نوروزی نظارت بر مجتمع های خدماتی رفاهی از 15 اسفند ماه سال جاری در کرمانشاه آغاز شده و تا پایان سفرهای نوروزی ادامه خواهد داشت.
وی گفت: بیش از نیمی از سوانح جاده ای به دلیل واژگونی و تصادف ناشی از خواب آلودگی رانندگان است که با اجرای این طرح در زمان سفرهای نوروزی درصددیم تا مسافران و رانندگان در مجتمع های خدماتی، رفاهی از استراحتی کوتاه در حین بهره گیری از امکانات لازم و مناسب برخوردار شوند.
کرمی اظهار داشت: تیم های نظارتی پیش از فرارسیدن تعطیلات نوروزی به طور جدی نظارت بر مجتمع های خدماتی، رفاهی را در دستور کار قرار می دهند تا نواقص احتمالی موجود رفع شود.
وی افزود: اکیپ های نظارتی در اجرای این طرح شامل معاونت امور عمرانی استانداری، اداره کل میراث فرهنگی استان، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان، اداره نظارت بر اماکن عمومی ناجا، مرکز بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی، ستاد اقامه نماز استان و انجمن مجتمع های خدماتی، رفاهی استان می باشدکه با محوریت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان به اجرای این طرح می پردازند.

**افزایش 20 درصدی قیمت ناوگان حمل و نقل عمومی
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه در ادامه همچنین گفت: با توجه به آغاز سفرهای نوروزی از 25 اسفند بهای بلیت ناوگان حمل و نقل عمومی به میزان 20 درصد افزایش می یابد که از 25 اسفند شروع و تا فروردین سال آتی به پایان می رسد.
کرمی با اشاره به پیش فروش بلیط اتوبوس های نوروزی به صورت حضوری و غیرحضوری گفت: پیش فروش بلیط اتوبوس های نوروزی در کرمانشاه همزمان با سراسر کشور از 12 اسفند ماه آغاز و تا 28 این ماه ادامه خواهد داشت.
وی بیان داشت: از 23 اسفند تا 17 فروردین سال آتی اکیپ کشیک نوروزی به صورت مستمر پرسنل سازمان در محل پایانه های مسافربری نظارت داشته و همچنین پرسنل گشت نیز در پاسگاه های پلیس راه حضور مستمر خواهند داشت.
وی دیگر اقدام های انجام شده در این زمینه از جمله کنترل و معاینه فنی ناوگان حمل و نقل اتوبوس، تشکیل جلسات کمیته حمل و نقل به دبیری سازمان و اطلاع رسانی در خصوص رعایت منشور حقوق مسافر توسط شرکت ها برشمرد و افزود: اطلاع رسانی نیز از طریق سیستم های پیام کوتاه 1000141 و 200141صورت می گیرد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه در پایان گفت: بازدید از مجتمع های خدماتی و رفاهی بین راهی برای ارائه خدمات مطلوب به مسافرین در ایام نوروز در دستور کار قرار دارد و هموطنان می توانند برای پیش فروش اینترنتی بلیط ها به سایت www.safar724.com مراجعه کنند و نسبت به خرید بلیط اقدام نمایند.
اکنون 243 دستگاه اتوبوس، هزار و 365 مینی بوس و یک هزار و 208 دستگاه خودرو سواری در ناوگان حمل و نقل عمومی کرمانشاه به مسافران خدمات می دهند.
27 مجتمع خدمات رفاهی بین راهی در این استان هم اکنون با امکانات لازم پذیرای ارائه خدمات به مسافران و هموطنان هستند.
همچنین هم اکنون بیش از سه هزار و 561 هزار راننده برون شهری در استان مشغول فعالیت هستند.
استان کرمانشاه در مجموع بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.
بیش از 2 میلیون نفر در 32 شهر و 2 هزار و 622 روستای این استان سکونت دارند.
3033/8066
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.