به گزارش خبرنگار ایرنا، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قصرشیرین در این آئین گفت: یاد شهدا باید زنده نگه داشته شود و برگزاری این یادواره در راستای حفظ نام شهداست از این رو همه برای گسترش فرهنگ ایثار و شهادت طلبی تلاش کنیم.
سرهنگ پاسدار مراد علی حسنی افزود: امروز روز تجلیل از خانواده هایی است که شایسته تجلیل و احترام هستند، آن ها ولی نعمت ما هستند زیرا عزیزان آن ها با خون خود امنیت را برای ما رقم زدند از این رو ما وظیفه داریم راه آن ها را ادامه داده و از خون آن ها پاسداری کنیم.
وی اظهار داشت: وصیت شهدا پیروی از ولایت فقیه است و تا زمانی که در این مسیر حرکت کنیم شکست نخواهیم خورد.
یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس هم در این مراسم گفت: قصرشیرین نقش زیادی در دوران جنگ تحمیلی داشت و مرارت های زیادی در این جنگ بر پیکره شهر وارد شد.
سردار محمد طالبی افزود: رزمندگان زیادی درشهرستان قصرشیرین به ملکوت عروج کردند و جای جای این دیار، مطهر به خون پاک شهداست از این رو خدمت در این منطقه توفیق الهی است.
وی اظهار داشت: قصرشیرین قطعه ای از بهشت است، این شهر قبل از انقلاب اسلامی از بهترین شهرهای استان بود و مردم زیادی به این شهر می آمدند ولی در جنگ 100 درصد تخریب شد.
این فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: سالروز آزادسازی قصرشیرین باید فرصتی برای معرفی شهرستان شود زیرا مظلوم ترین شهدا، شهدای این شهرستان هستند و بسیاری از آن ها خارج از این شهر به خاک سپرده شدند.
سردار طالبی افزود: تحریم ها ما را قوی و خودکفا کرد و در سایه فرامین مقام معظم رهبری هم چنان ایستاده ایم و و با وجود اینکه امروز دشمن جنگ را وارد خانه ها کرده و با تحریم های ظالمانه درصدد براندازی نظام است اما امروز اینقدر موشک داریم که می توانیم در مقابل همه دشمنان بایستیم.
همچنین امروز به مناسبت روز شهید، با حضور فرماندار، جمعی از مسئولان ادارات، خانواده های معظم شهدا، مردم، فرماندهان نظامی، انتظامی و بسیج مزار شهدای قصرشیرین غبارروبی و عطرافشانی شد و شرکت کنندگان در این آیین بار دیگر با آرمان های والای شهیدان تجدید پیمانی دوباره کردند.
امروز در آیینی نمادین یک اصله نهال به یاد شهدا کاشته شد و از یک خانواده شهید دلجویی شد.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از 27 هزار تن جمعیت دارد که در اوایل جنگ تحمیلی 2 سال کامل در اشغال متجاوزان بعثی بود.
این شهرستان در هشت سال دفاع مقدس بیش از 800 شهید تقدیم نظام اسلامی کرد که قبور مطهر تعداد زیادی از این شهدا در سایر شهرهای استان کرمانشاه است.
3012/8066
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.