به گزارش ایرنا؛ حسن موحد روز چهارشنبه در دیدار با مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان که به مناسبت روز شهید و چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در محل بسیج رسانه برگزار شد؛ با گرامیداشت روز شهید افزود: بسیج رسانه در برگزاری نشست های مختلف با مدیران و اصحاب رسانه سعی کرده که مدیران را در دسترس رسانه های مختلف قرار دهیم و همچنین مسئولان رسانه ها را متعلق به خود بدانند و در تعامل با خبرنگاران دستاوردهای سازمان و پیام انقلابی خود را انعکاس دهند.
وی در ادامه با بیان اینکه ما می خواهیم فاصله بین مسئولان و رسانه را کاهش دهیم و رسانه ها پای کار باشند؛ گفت: سازمان بسیج رسانه یک سازمان اقشاری و جهادی است که هماهنگ کننده رسانه های مختلف می باشد.
موحد افزود: اگر یک اتفاق کوچکی در کشورهایی که علیه استکبار هستند؛ بیفتد رسانه های حامی استکبار دست به عملیات سنگین روانی می زنند و اما اگر رخدادی ماهیت استکباری داشته باشد در برابر آن سکوت می کنند.
این مسئول همچنین در ادامه با حمایت از شورای فرهنگ ایثار و شهادت که توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران استان راه اندازی شده است، افزود: اقشار مختلف بسیج براساس ماهیت خود در شوراهای مختلف استان حضور دارند و سازمان بسیج رسانه در این حوزه با بنیاد شهید تعامل خواهد داشت و همچنین برای حضور در این شورا استقبال کرده و اعلام آمادگی می کنیم تا نقش خویش را در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام بدهیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه نیز در ادامه این دیدار به تشریح برنامه های روز شهید پرداخت و گفت: سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه در هفته قبل، گلباران مزار شهدا و ارائه ویزیت رایگان مردم توسط پایگاه های مختلف و تجلیل از 30 نخبه ایثارگر، تخفیف در حمل و نقل اتوبوسرانی از برنامه های این روز است و همچنین سپاه، ارتش و هلال احمر براساس ظرفیت خود ویزیت رایگان از مردم را انجام دهند.
حجت الاسلام هادی عسگری با بیان اینکه به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب ایلامی از 12 بهمن تا 22 بهمن به مدت چهل روز چهل دستگاه اجرایی روزانه از چهل خانواده شهید دیدار و تجلیل کردند.
وی گفت: بسیج با گذر زمان نیز محبوب مردم است که نشان می دهند هنوز با راه و رسم بسیج فاصله نگرفته اند چرا که شجره طیبه و این از یک سخن طیب است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثار گران استان کرمانشاه در ادامه، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران که در سال 58 به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل و در سال 83؛ 22 اسفند ماه به نام روز شهید نامگذاری شد.
وی اظهار داشت: از همان ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی که دشمنان اذعان کردند انقلاب اسلامی نخواهد ماند و امروز ابن دشمنان نیستند و جمهوری اسلامی مانده است که ماندگاری انقلاب از برکت 25 هزار خون شهدا، صبوری 600 هزار جانباز وخانواده شهدا است؛ چرا که این انقلاب برای خدا بوده است و کاری که برای خدا باشد ماندگار است.
حجت الاسلام عسگری همچنین با اشاره به تشکیل شورای فرهنگ ایثار و شهادت، تصریح کرد: طبیعتا وظیفه ما این است که نگذاریم راه و رسم شهدا فراموش شود و در این راستا اقدام به تشکیل شورای فرهنگ ایثار و شهدات با حضور جمعی از مسئولان استان کرده ایم که اعضای آن مشخص شده که هر سه ما یکبار تشکیل جلسه می دهد که این برنامه بسیار خوبی است.
وی گفت: در برگزاری این شورا که با هدف خاصی و براساس برنامه ششم توسعه ( ترویج فرهنگ ایثار و شهادت) و برگرفته از سیاست های مقام معظم رهبری می باشد، است و یکی از برنامه های دستگاه های اجرایی و فرمانداری ها که بر اساس سیاست مقام معظم رهبری و توسعه برنامه ششم است برنامه خود را شروع می کنند و من احساس می کنم که این برنامه خوبی است و آنهایی که می خواهند در زمینه فرهنگ ایثار و شهادت کار کنند سرگردان نخواهند بود.
در استان کرمانشاه بیش از یکصد رسانه و 400 خبرنگار فعالیت دارند.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت 9 هزار 796 شهید، 21 هزار و 309 جانباز و هزار و 790 آزاده برای پیروزی و سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده است.
3033/800
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.