اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ امیرعلی کریمی کودک چهار ساله کرمانشاهی 16 اسفند امسال دچار حادثه شد و خانواده اش با ایثار و از خودگذشتگی با اهدای چند عضو بدن فرزندشان موافقت کردند.
مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: خانواده امیرعلی کریمی کودک چهار ساله کرمانشاهی با اهدای کبد و کلیه های فرزندشان موافقت کردند.
زهرا کریمی افزود: از بدن یک فرد مرگ مغزی شده می توان هشت عضو به بدن نیازمندان پیوند زد که در کرمانشاه هم اکنون امکان پیوند سه تا چهار عضو بدن وجود دارد.
وی اظهار داشت: باتوجه به نیاز استان، در سال آینده شرایط برای پیوند قلب در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه فراهم می شود.
وی تصریح کرد: براساس شاخص ها باید سالانه 30 مورد اهدای عضو در استان انجام شود اما از ابتدای سال جاری تاکنون این پنجمین مورد اهدای اعضا در کرمانشاه انجام شده است.
کریمی افزود: در اهدای عضو هیچ وجهی دریافت و پرداخت نمی شود و افراد به جای دفن کردن اعضای عزیزان شان، آن را به نیازمندان اهدا می‌کنند و جان عده ای را نجات می دهند.
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تمام توان برای ارتقا و ترویج فرهنگ اهدای عضو می کوشد، گفت: مرگ مغزی مترادف با مرگ قلبی است و ثابت شده افراد مرگ مغزی شده دیگر به زندگی باز نمی‌گردند.
3033/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.