اخبار مرتبط

امید قادری روز شنبه در حاشیه سفر استاندار کرمانشاه به شهرستان دالاهو در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: در سفر استاندار کرمانشاه به شهرستان دالاهو مقرر گردید که موانع صدور مجوزهای گردشگری تسهیل یابد.
او افزود: عدم تکمیل زیرساخت ها و صدور مجوزها برای اقامت گاه های بوم گردی و تاسیسات گردشگری از جمله مشکلات این منطقه بود که با تدبیر استاندار قرار شد موانع صدور مجوزهای گردشگری محوطه سراب کرند با کمک دستگاه های ذیربط مرتفع گردد.
قادری در خصوص مشکلات گردشگری این منطقه گفت: بخشی از مالکیت این مجموعه تفریحی به بنیاد برکت مربوط می شود که جهت صدور مجوز توسعه امکانات گردشگری از جمله کمبود محل های اسکان و فضاهای تفریحی نیاز به توافقاتی در راستای حل و فصل صدور مجوزها دارد که امیدواریم سفر استاندار به این منطقه نقطه عطفی در راستای حل مشکلات باشد.
وی همچنین از احداث مرکز فروش صنایع دستی صنعتگران دالاهو خبر داد و افزود: با حمایت استاندار محل جدیدی در جاده کمربندی احداث خواهد شد تا صنعتگران و هنرمندان بتوانند به راحتی دست ساخته های خود را در معرض نمایش و فروش عموم قرار دهند.
وی با اشاره به فعالیت 183 صنعتگر دارای کارت شناسایی در شهرستان دالاهو اظهار داشت: هنرمندان این منطقه در زمینه چلنگری، آهنگری، چاقو سازی و ساخت سازهای سنتی مشغول به فعالیت هستند.
مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه در آینده ای نزدیک این اداره کل با همکاری یک شرکت بین المللی کاوش های جدیدی در مجموعه قلعه یزدگرد ریجاب انجام می دهد، اظهار داشت: اکنون تعیین حریم و عرصه مجموعه تاریخی قلعه یزدگرد ریجاب در حال انجام است و به زودی کاوش های جدید باستان شناسی با همکاری دانشگاه روم ایتالیا در این محوطه تاریخی صورت خواهد گرفت.
بهره برداری از تاسیسات گردشگری تازه احداث شده از دیگر برنامه های سفر استاندار است.
3033/7447
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.