اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمودرضا نیازی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این نظارت در راستای صیانت از حقوق شهروندان و با اولویت تمرکز بر عرضه مواد غذایی، بهداشتی، شوینده ها، قطعات خودرو ، ترازوهای مورد استفاده در میادین میوه و تره بار و مراکز عرضه عمده و جزیی انجام می شود.
وی افزود: یکی دیگر از برنامه های پیش بینی شده که نظارت بر عرضه جایگاه های سوخت مایع (بنزین و گازوئیل) است و از همین رو یک هزار نازل در این جایگاه ها مورد نظارت و بازرسی قرار می گیرد.
نیازی تصریح کرد: نظارت بر وسایل شهربازی های موجود در استان و تائید استاندارد بودن آن ها دیگر برنامه ای است که حتما با جدیت دنبال می شود.
مدیرکل استاندارد کرمانشاه خاطرنشان کرد: برنامه های ویژه نظارتی از روز گذشته (15 اسفند) در سراسر استان و با همکاری سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و اداره کل تعزیرات استان آغاز و تا 15 فروردین ادامه می یابد.
وی تاکید کرد: ناظران اداره کل استاندارد، کیفیت کالاهای عرضه شده در بازار را در ایام نوروز به دقت رصد کرده و چنانچه کالاهای موجود در واحدهای عرضه استان مغایر با شاخص‌های استاندارد باشد، اقدامات حقوقی لازم با تولید کنندگان و عرضه کنندگان این نوع کالاها به عمل خواهد آمد.
نیازی تصریح کرد: تولید، تمرکز، ‌توزیع و فروش کالاهای مشمول اجرای اجباری استاندارد با کیفیت پایین‌تر از استاندارد یا بدون علامت استاندارد ایران جرم محسوب می شود و مطابق قوانین با متخلفان برخورد خواهد شد.
مدیرکل استاندارد کرمانشاه یادآوری کرد: محصولات تولید داخل مشمول رعایت استاندارد اجباری، ملزم به درج کد 10 رقمی منحصر به فرد در زیر نشان استاندارد روی بسته بندی کالا هستند و شهروندان می توانند با ارسال این کد به سامانه پیامکی 10001517، اطلاعاتی شامل نام واحد تولیدی، نام محصول، وضعیت پروانه کاربرد علامت استاندارد و تاریخ انقضای آن را دریافت کنند.
وی یادآور شد: مصرف کنندگان و شهروندان می توانند در صورت مشاهده کالاهایی که پس از ارسال پیامک به سامانه 10001517 اعتبار آن‌ها تأیید نشد یا فاقد علامت استاندارد بودند، این اداره کل را از طریق تلفن گویای 24 ساعته 1517 و یا سایت اداره کل استاندارد استان به آدرس http://kermanshahstandard.ir (در بخش ارتباط با ما) در جریان قرار دهند تا با متخلفین مربوطه برخورد قانونی شود.
7458/3033
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.