به گزارش ایرنا، محمدابراهیم الهی تبار روز چهارشنبه در کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان افزود: براساس طرحی در همین باره قرار است که شخصیت های ملی، استانی و شهرستانها به مردم معرفی و شناسانده شوند.
وی با تاکید بر احصای ضرورت های فرهنگی استان اظهار داشت: با تهیه منشور فرهنگی موضوع ترافیک، راهکار ارتقای فرهنگ ترافیکی و نوع باورهایی که نیاز به تغییر آن وجود دارد، تعیین می شود.
این مقام مسئول اظهار داشت: دستگاههای فرهنگی و رسانه ها برای برنامه سازی و اثرگذاری نیازمند محتوا و تغذیه از سوی دستگاهها هستند. در تقویت فرهنگ ترافیک نیز ظرفیت های فراوانی برای تبلیغ و اطلاع رسانی وجود دارد که استفاده از آن بسته به تلاش دستگاهها دارد.
معاون استاندار کرمانشاه گفت: ارتقای فرهنگ ترافیکی استان نیاز به تبلیغ موثر و هوشمندانه و ورود سازمانهای مردم نهاد دارد. مردم اگر آموزشهای لازم را ببینند همراهی خواهند کرد. این امر در زلزله سال گذشته و کنترل آسیب های روحی و روانی تجربه شد.
وی تاکید کرد: برای تعطیلات و مسافرت های عید نوروز پیام های آموزشی و فرهنگی در موضوع ترافیک آماده و اطلاع رسانی شود. لازم است که پیام آموزش های ترافیکی و هشدارها از مدارس به خانواده ها منتقل شود.
الهی تبار افزود: هدف ما زندگی عزتمندانه مردم است و تلاش می شود که اگر کسی آسیب دید و از کار افتاد برای معیشت خود زیرپوشش نهادهای حمایتی نرود و عزتمندانه از بیمه مستمری خود بهره ببرد. برنامه استان پوشش صد درصدی جمعیت استان برای بازنشستگی است.
وی در ادامه اظهار داشت: دانشنامه استان کرمانشاه مجموعه ای فاخر و مرجع بحساب می آید که لازم است طرح تهیه آن در شورای برنامه ریزی مطرح و با تصویب همراه شود تا اعتبارات لازم را دریافت کند. طرح های فرهنگی تا تبدیل به پروژه نشوند اعتباری نمی گیرند.
معاون استاندار کرمانشاه گفت: آنچنان که در نشست خبری ابتدای هفته گزارش داده شد، کرمانشاه در مسائل اخلاقی بهترین استان کشور اعلام شده و این گزارش با بازخورد مطلوب و انعکاس رسانه ها همراه شد که نشان دهنده تاثیر و توجه افکار عمومی به برداشت های مثبت از استان کرمانشاه است.
وی گفت: تقویت این باورها و ارائه زیبایی ها نیاز امروز استان است و در جرائم مالی نیز رو به بهبودی بسیار خوب قرار گرفته ایم همچنین حرکت های امیدبخشی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد و خودکشی آغاز شده است.
8066
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.