اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسین خدرویسی روز دوشنبه در آیین نمادین افتتاح 532 واحد مسکونی دهستان حسن آباد شهرستان اسلام آبادغرب افزود: 33 هزار خانوار زیرپوشش کمیته امداد در مناطق زلزله استان هستند که 10 هزار خانوار بعد از زلزله مهیب و دلخراش سال گذشته به این تعداد افزوده شده است.
او در ادامه بیان داشت: کمیته امداد بعد از زلزله به خانوارهای زیرپوشش سه برابر مستمری، در آذر ماه 2 برابر و در عید سه برابر حقوق در راستای کمک به مددجویان به حساب آنها واریز کرد.
وی با اشاره به اینکه 10 هزار واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد در زلزله آسیب و تخریب شد، اظهار داشت: در زلزله 21 آبان ماه کرمانشاه به چهار هزار و 200 واحد مسکونی مددجویان تعمیر و پنج هزار و 200 واحد تخریب صد درصد شد.
خدرویسی اضافه کرد: در مدت کوتاهی همه واحدهای تعمیری بازسازی و تا خرداد ماه 500 واحد مسکونی احداث شد.
خدرویسی در ادامه گفت، در سالگرد زلزله 2 هزار واحد مسکونی افتتاح شد و امروز نیز 2 هزار و 500 واحد مسکونی مددجویان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) افتتاح شد که آخرین مرحله آن در دهستان حسن آباد شهرستان اسلام آبادغرب بود.
وی با بیان اینکه بازسازی تعدادی واحد مسکونی به دلیل مشکلات شهری و جا بجایی روستاها باقی مانده است که تا خرداد ماه سال آینده اگر مشکلات فنی آنها برطرف شود، ساخته می شوند.
در استان کرمانشاه 68 هزار خانوار با جمعیتی بیش از 200 هزار تن از حمایت ها و خدمات معیشتی، فرهنگی، مسکن و درمانی کمیته امداد بهره مند هستند.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان سال گذشته در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 932 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 104 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله 6.4 ریشتری یکشنبه چهارم آذر 97 هم 771 نفر مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا پایان امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال 98 تکمیل می کنند.
3209/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.