اخبار مرتبط

سعیده فهیم روز یکشنبه در حاشیه برگزاری این کارگاه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: در اجرای تفاهم نامه معاونت امور خانواده و بانوان ریاست جمهوری و ستاد اقامه نماز کشور این کارگاه برای آموزش مسوولان و مشاوران امور بانوان استانداری، فرمانداری ها و همچنین نماینده دستگاه ها برگزار شد.
فهیم اضافه کرد: زمان برگزاری این کارگاه در سه ماهه چهارم عنوان شده است که به مدت هشت ساعت درنظر گرفته شده که شیوه اجرای آن حضوری و به شکل کارگاهی است.
وی یادآور شد، این کارگاه با دعوت یکی از اساتید قم برگزار شد و پرسشنامه آن به صورت کاربردی در حوزه نماز و خانواده و شیوه های فرهنگ سازی نماز در خانواده طراحی شده است.
فهیم افزود: فرآیند اجرای کارگاه به این صورت است که ستاد مرکزی اقامه نماز مربی این کارگاه را تعیین کرده است و مابقی امور توسط دفتر امور زنان و خانواده استانداری انجام شده است.
وی ادامه داد: در اسلام خانواده مبارک ترین نهاد است چرا که تربیت عبادی فرزندان به عنوان یک وظیفه مهم و تاثیرگذار برعهده این نهاد است.
فهیم ادامه داد: ارتقا سطح آگاهی و اعتقادات دینی والدین به ویژه مادران به جهت نقش الگویی که در خانواده دارند تاثیر به سزایی در پرورش فرزندان متعهد به اخلاق اسلامی دارد.
فهیم ادامه داد: آشنایی بیشتر با معارف نماز و روش انتقال آن به مادران و توانمندسازی آنان در دعوت فرزندان به نماز از مهارت هایی است که می توانیم آن را در بین مسوولان و کارشناسان حوزه زنان و خانواده در استان ها و شهرستان ها ترویج دهیم.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمانشاه ادامه داد: ارتقا سطح آگاهی و اعتقادات دینی والدین به ویژه مادران، ترویج فرهنگ نماز در بین خانواده و آشنایی والدین با نیازهای درونی و دینی فرزندان و پاسخگویی به آنان، ارتقا مهارت عملی بانوان در راستای توانمندسازی خانواده برای جذب فرزندان به نماز، تقویت نقش الگویی مادران و بانوان در خانواده و ارتقا سلامت معنوی فرزندان از دیگر اهداف برگزاری این کارگاه است.
این تفاهم نامه بین معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری و نماینده رییس جمهوری در امر نماز و رییس ستاد اقامه نماز کشور به امضا رسیده است.
7460/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.