اخبار مرتبط

دکتر بهنام رضا مخصوصی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به عیادت خود از این کودک و اطلاع از روند درمان آن، افزود: «امیررضا آکسون» روز شنبه با 32 درصد سوختگی براثر آتش گرفتن زیر چادر با بخاری برقی، به بیمارستان مراجعه کرده و بلافاصله توسط تیم پزشکی بخش سوختگی بیمارستان تحت مداوا قرار گرفته و اکنون حال عمومی او خوب است.
او با بیان اینکه این کودک پس از مراجعه به بیمارستان سریعا پذیرش و بستری شد و ابتدا هیچ هزینه ای از خانواده اش درخواست نکردند، گفت: کارهای اولیه از جمله شست و شو و اقدام های مورد نیاز را برای کودک انجام دادیم.
وی اظهار داشت: در بیمارستان برای موارد اورژانسی فورا بیمار را بستری می کنیم و بستری شدن بیمار را منوط به پرداخت هزینه نکرده و نمی کنیم.
رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) در ادامه گفت: پس از بستری شدن این کودک، بیمارستان مبلغ 500 هزار تومان از خانواده این کودک درخواست می کند که این مبلغ را پرداخت کردند و پس از آن موضوع را رسانه ای کردند که به محض اطلاع از موضوع دستور رایگان کردن هزینه های درمان را دادم.
مخصوصی تصریح کرد که چنین مواردی نیاز به رسانه ای شدن ندارد و خانواده بیمار کافی است به مدیریت بیمارستان مراجعه کند و موضوع را اطلاع دهد که ما اقدام به رایگان کردن و یا تخفیف هزینه ها را می دهیم.
وی توضیح داد که پس از اطلاع از موضوع، 500 هزار تومانی را که پرداخت کرده بودند به خانواده این کودک بازگرداندیم و تمام هزینه های درمان کودک را نیز رایگان کردیم.
او هزینه هر بیمار ناشی از سوختگی در این بیمارستان را به دلیل هزینه بر بودن پانسمان ها و مراجعات متعدد به اتاق عمل بسته به میزان سوختگی بین 10 تا 20 میلیون تومان اعلام کرد.
او گفت: برخی از این هزینه ها مشمول بیمه نمی شود و بیمار باید پرداخت کند.
مخصوصی در مورد وضعیت این کودک سرپل ذهابی توضیح داد که تمام کارهای درمانی برای این کودک انجام شده و توسط فوق تخصص مجرب پلاستیک نیز معاینه شده است.
او تمام تلاش مجموعه بیمارستان را کاهش آلام این کودک و خانواده اش دانست و افزود: این کودک بسته به نظر پزشک معالجش باید چند روزی در بیمارستان بستری باشد.

**بیمارستان ردیفی برای رایگان کردن ندارد
رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کرمانشاه در ادامه سخنان خود به تشریح خدمات ارائه شده در بیمارستان به بیماران مناطق زلزله زده اشاره کرد و گفت: به دنبال وقوع زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان سال 96، 400 بیمار از مناطق زلزله زده به این بیمارستان مراجعه کردند و پس از زلزله نیز در مجموع بیش از 100 بیمار سوختگی از این مناطق در بیمارستان خدمات دریافت کردند.
مخصوصی افزود: براساس دستورالعمل وزارت بهداشت، تمام بیماران مناطق زلزله زده تا پایان اسفند 96 به صورت رایگان در این بیمارستان مداوا و درمان شدند.
او گفت: پس از این زمان و در سال 97 وزارت بهداشت دیگر دستورالعملی برای رایگان کردن بیماران مناطق زلزله زده صادر نکرد و عملا ما ردیفی برای رایگان کردن نداشتیم و هر موردی را هم که رایگان کردیم بنا به مسئولیت اجتماعی خودمان و به دلیل کمک به مردم مناطق زلزله زده بوده است.
وی تصریح کرد: که در مراجعه بیماران مناطق زلزله زده به بیمارستان، در کمیسیون ها مرتبط موضوع را مطرح و هزینه ها را رایگان می کردیم و در مواردی هم پزشکان هزینه ها را تقبل می کردند.
او در ادامه اظهار امیدواری کرد که مشکل اسکان مردم مناطق زلزله زده به زودی برطرف شود و مردم بتوانند با داشتن امکانات رفاهی مناسب دچار مشکلات و بیماری نشوند.
او با بیان اینکه برخی از بیمارانی که از مناطق زلزله زده به ما مراجعه می کنند باید از طرف فرمانداری و یا بهزیستی معرفی شوند، گفت: در برخی موارد ، برای ما محرز نبود که این بیمار از مناطق زلزله زده مراجعه کرده اما هر بیماری که از فرمانداری و یا بهزیستی معرفی شده بود را به صورت رایگان درمان پذیرش کردیم.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان سال گذشته در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 932 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 103 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله 6.4 ریشتری یکشنبه چهارم آذر 97 هم 771 نفر مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
بیمارستان امام خمینی (ره) کرمانشاه با مساحت 32 هزار و 500 متر مربع، زیربنای 12 هزار متر، 220 تخت مصوب و 224 تخت فعال، شامل بخش های چشم، گوش و حلق و بینی، سوختگی، داخلی، مسمومیت، آزمایشگاه، رادیولوژی، دیالیز، عفونی، اتاق های عمل، کلینیک و آی سی یو است.
استان 2 میلیون نفری کرمانشاه در مجموع 17 بیمارستان دولتی دارد که از این تعداد هفت بیمارستان در کلانشهر یک میلیون نفری کرمانشاه و مابقی در شهرستان ها واقع شده است.
3033/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.