اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، هوشنگ بازوند روز یکشنبه در دیدار با مدیرکل و کارشناسان اداره کل پدافند غیرعامل استان افزود: متاسفانه در بحث ملی توجه کمتری به مسئله پدافندغیرعامل می شود در حالی که توجه به آن یک امر واجب است و یکی از اولویتهای کشور است و بر این باورم که برای رسیدن به توسعه به حضور جدی پدافندغیرعامل به عنوان یکی از الزامات توسعه یافتگی نیاز داریم.
وی اظهار داشت: در قرن 21 بدون شک رویکرد و روش پدافندغیرعامل تغییر یافته و امروزه کشورهای امن و آرام جهان مانند سویس یکی از راه های رسیدن به امنیت و آرامش را توجه جدی به پدافندغیرعامل می دانند و آن را در ذهن جامعه نهادینه کرده اند و ما هم باید در کشور و در استان این مسئله را جدی بگیریم.
وی اظهار داشت: اینکه تا چه اندازه ای در استان به پدافند باید توجه شود وظیفه ای است که بر دوش پرسنل این اداره کل در استان نهاده شده است و هرچه بیشتر توجه شود دستگاه های اجرایی نیز بیشتر آن را جدی می گیرند و این می تواند زمینه نهادینه شدن آن را فراهم کند.
بازوند گزارش گیری از دستگاه های اجرایی در خصوص اقدام های پدافندی را لازم دانست و گفت: باید بررسی کنید تا میزان رعایت اصول پدافندی در دستگاه های اجرایی مشخص شود چون زمانی می توانیم پدافند را فراگیر کنیم که ابتدا دولت آن را جدی بگیرد تا بتوانیم آن را به یک فرهنگ عمومی تبدیل کنیم.
استاندار به اهمیت و لزوم آموزش تاکید کرد و گفت: اصول و اهداف پدافند باید در مدارس، دانشگاه ها و دیگر بخشهای جامعه آموزش داده شود تا مردم در جریان اهمیت و جایگاه آن قرار گیرند که این امر می تواند در پیشگیری و ایمن سازی جامعه در برابر برخی تهدیدات مثمرثمر باشد.

**پدافندغیرعامل به یک فرهنگ عمومی تبدیل می شود
مدیرکل پدافند غیرعامل استان کرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به اقدام های انجام شده در حوزه پدافندغی،رعامل خواستار حمایت بیشتر مدیریت ارشد استان از برنامه های این اداره کل شد و اظهار داشت: اقدام های انجام شده توسط مجموعه پدافندغیرعامل استان به لحاظ اینکه بیشتر در بحث پیشگیری و تهدیدزدایی کارایی دارد کمتر برای جامعه محسوس و ملموس است ولی این مسئله باعث نمی شود که در به ثمر نشاندن اهداف پدافندغیرعامل ذره ای کم کاری و اهمال شود.
علیرضا حیدری افزود: حمایت های جدی استاندار باعث شده که انگیزه کار در بین همکاران بیشتر شود و این از باورمندی جناب آقای بازوند به مسئله پدافند حکایت دارد که امیدوارم بتوانیم دغدغه های ایشان را در امور پدافندی برطرف سازیم.
وی اظهار داشت: در زمینه آموزش و نهادینه کردن پدافند در بین جامعه برنامه های در دست اقدام داریم که از طریق آن بتوانیم اصول پدافندی را بیشتر برای جامعه باز و تشریح کنیم و بتوانیم آن را به یک فرهنگ عمومی و به یک مسئله شناخته شده تبدیل کنیم.
8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.