به گزارش ایرنا، ابراهیم الهی تبار روز شنبه در آیین معارفه مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی در سرسرای اجتماعات بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه، اظهار داشت: مدیر کل سابق بهزیستی استان همپای دیگر مسوولان استاندار بحث زلزله حضور موثری داشته است.
وی ادامه داد: به دنبال فرصتی بودم تا از مجموعه خانواده بهزیستی به ویژه در بخش زلزله تقدیر و قدردانی کنم.
وی تصریح کرد: هنگامی که زلزله اتفاق افتاد در کارگروه اجتماعی تصمیمی گرفته شد و کمیته ای تحت عنوان پیگیری 'مسائل بحرانی روحی و روانی ' در حوزه مناطق زلزله زده را تشکیل دادیم که مسوولیت این کار به سازمان بهزیستی محول شد و در آن کمیته تصمیماتی خوبی اتخاذ گردید.
الهی تبار افزود: اگر توفیقی حاصل شد ماحصل همکاری همه دستگاه ها بود که در عرصه ملی این مهم به دانشگاه های علوم پزشکی محول شد ولی به این دلیل که مراکز دانشگاه علوم پزشکی درگیر درمان بود این وظیفه برعهده بهزیستی قرار گرفت.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه اضافه کرد: برای نخستین بار است که در یک منطقه با آسیب بالا خدماتی به این گستردگی در حال انجام است، 200هزار نفر غربالگری، 23هزار نفر کار مداخله ای و به میزان تقریبی پنج هزار نفر مورد کار درمانی توسط بهزیستی و علوم پزشکی قرار گرفتند.
الهی تبار بر تداوم این مداخلات تاکید کرد و گفت: باوجود اینکه دچار آسیبی به این بزرگی بودیم ولی در بخش آسیب ها توانستیم معضلات رفتاری و اجتماعی را کنترل کنیم.
وی با بیان اینکه این توفیقات در بخش اقتصادی نیز مشهود است، افزود: روند روبه رشد نرخ بیکاری در استان متوقف شده است و هنگامی که مهندس بازوند به عنوان استاندار وارد استان شد نزدیک به 21 درصد بود که هم اکنون براساس مرکز آمار ایران نزدیک به 18درصد است که گویای کاهش بیش از سه درصدی می باشد.
وی اضافه کرد: شاهد رفاه بسیار خوبی در استان هستیم که در راس مسوولان استان، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه وجود دارد که مرجعی برای همه گروه ها به حساب می آید چرا که از کرمانشاه به دلیل داشتن قومیت های مختلف به عنوان ایران کوچک یاد می شود.
این مسوول با اشاره به تلاش شبانه روزی استاندار کرمانشاه، ادامه داد: خیلی از توفیقات حاصل شده گویای تلاش وی است و مجموعه مدیران استان که در کنار استاندار هستند به همراه نمایندگان مردم استان در خانه ملت در این موفقیت و ترسیم مشکلات در سطح ملی نقش داشته اند.
الهی تبار به همکاری مردم در این زمینه اشاره کرد و ادامه داد: با تلاش پرسنل دانشگاه علوم پزشکی، شاخص های بهداشتی در مناطق زلزله زده به نسبت قبل زلزله ارتقا پیدا کرده که همراهی و آموزش مردم و سازمان های مردم نهاد علت اصلی آن بوده است.
وی اضافه کرد: استان دوران جنگ را پشت سرگذاشته، تبعات بازسازی را داشته و سپس درگیر زلزله شده که آنچه بازمی ماند مسائل رفتاری و پیشگیری است که در برنامه ششم توسعه توسط برنامه پایش دنبال می شود.
در این آیین از زحمات امید قادری به عنوان مدیرکل سابق بهزیستی استان تقدیر شد و فاطمه رضوان مدنی به عنوان مدیرکل جدید معرفی گردید.
7460/3033
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.