سرپرست اداره کل گمرک پرویزخان در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: با پیگیری های انجام شده طرح جامع گمرک پرویزخان که بزرگترین طرح گمرک ایران از نظر ارزش ریالی است، در تاریخ گمرک اجرایی می شود.
شهرام تجری اظهار داشت: این طرح به دلیل اینکه یک طرح عملیاتی بسیار بزرگ است طی 2 مرحله انجام می شود و عملیات اجرایی مرحله اول آن با بیش از 35 میلیارد تومان امروز آغاز شد.
سرپرست اداره کل گمرک پرویزخان گفت: اجرای کامل طرح جامع پرویزخان 2 تا سه سال طول می‌کشد و در این طرح ساختمان گمرک، سردخانه، انبار، پارکینگ، محل استقرار تجار و محل ترانزیت سوخت نیز جانمایی و پیش بینی شده است.
وی عنوان کرد: در طرح جامع گمرک پرویزخان تمام زیرساخت‌ها و نیازهای بلندمدت این گمرک از جمله محوطه سازی، راه ورودی و خروجی، فیبر نوری، فاضلاب، آب و برق و امکانات رفاهی در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: همچنین جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان کرمانشاه امروز با حضور رییس کل گمرک کشور و استاندار کرمانشاه در پایانه مرز رسمی پرویزخان برگزار می شود.
روزانه به طور میانگین 800 تا یک هزار و 200 دستگاه کامیون کالا از مرز رسمی پرویزخان و 300 تا 400 دستگاه کامیون کالای ترانزیتی از مرز خسروی این شهرستان به عراق صادر می شود.
مرز رسمی پرویزخان روزانه شاهد حجم بالایی از ترانزیت کالاهای صادراتی، تانکرهای سوختی، تردد مسافران و گردشگران به اقلیم کردستان عراق است.
پایانه مسافری و تجاری پرویزخان در زمینی به وسعت 14 هکتار نیز احداث شده است.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با 27 هزار تن جمعیت و در اختیار داشتن 2 مرز رسمی و فعال پرویزخان و خسروی، دارای 186 کیلومتر مرز با عراق است که کانونی برای انجام مراودات تجاری و اقتصادی بین 2 کشور است.
3012/8066/3033
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.