به گزارش خبرنگار ایرنا؛ حجت الاسلام شمس الله جلیلیان روز سه شنبه در ششمین جشنواره اسوه های صبر و مقاومت و تجلیل از مادران، همسران و فرزندان شهدای استان کرمانشاه به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن در سرسرای اجتماعات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان، افزود: شهدا با خدا معامله کردند و در آزمون الهی سربلند بیرون آمدند و عزت و اقتدار به ما بخشیدند.
او با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهیدان، گفت: در دوران دفاع مقدس در استان کرمانشاه، مردان و زنان دوشادوش هم علیه دشمن متجاوز جنگیدند و غیرت و مرزداری خود را به اثبات رساندند.
او شهیدان را پرورش یافته دامن مادرانی پاک دامن دانست و گفت: الگوی این زنان پاک دامن حضرت فاطمه زهرا (س) بوده و همه ما برای سعادت دنیوی و اخروی باید رهرو این بانوی 2 عالم باشیم.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه، در ادامه گفت: زنان جامعه ما امروز نیز در بخش های مختلف برای کشورمان عزت و افتخار می آفرینند و مایه افتخار و مباهات ایران اسلامی هستند.
حجت الاسلام جلیلیان، بهترین نقش زنان را مادر بودن دانست و افزود: ما در دفاع مقدس دیدیم که در دامن مادرانی غیور، شیرمردانی پرورش یافتند که توانستند ابهت شرق و غرب را از بین ببرند.
او تربیت فرزندان صالح و موفق را یکی از نقش های مهم زنان دانست و گفت: در دامن زنان و مادران پاک دامن، فرزندانی موفق پرورش می یابند که غیرت و مردانگی آنها جهان را به حیرت آورد.
او در بخش دیگری از سخنان خود، اطاعت پذیری از ولایت را رمز موفقیت دانست و گفت: هرچه اطاعت پذیری ما از ولایت بیشتر باشد، بیشتر موفق می شویم.
او اطلاعت پذیری از ولایت را همّ و غم شهدا دانست و ابراز امیدواری کرد این اطاعت پذیری نیز اکنون در مقام عمل باشد و نه فقط در جد حرف باقی بماند.
در این جشنواره از سه کتاب خاطرات مادر یاری، رویاهای نیلگون و آژیر قرمز نیز رونمایی شد.
جمعی از مادران، همسران و فرزندان شهدا نیز در این جشنواره مورد تجلیل قرار گرفتند.
استان کرمانشاه با 371 کیلومتر مرز مشترک با عراق در طول هشت سال جنگ تحمیلی به صورت مستقیم درگیر جنگ بود و حدود 10 هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد.
3033/8066
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.