اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این جشنواره از سه کتاب چاپی، خاطرات خانم بتول افسری مادر شهید ابوالحسن یاری از زنان فعال در دوران دفاع مقدس و مشهور به مادر یاری، کتاب رویاهای نیلگون و کتاب آژیر قرمز و 10 کتاب صوتی رونمایی شد.
مسئول مشارکت زنان در دفاع مقدس در اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه در این جشنواره گفت: سازمان مشارکت زنان در دفاع مقدس از سال 93 فعالیت خود را آغاز کرده و برگزاری شش دوره جشنواره اسوه های صبر و مقاومت یکی از اقدام های این سازمان می باشد.
آذر آزادی همچنین افزود: از سال 93 تاکنون نیز از 340 تن از خانوادهای شهدا و ایثارگران در استان تجلیل کرده ایم و تلاش می کنیم هر سال از چهره های مختلفی تجلیل نماییم.
وی چاپ 10 کتاب را از سال 93 تاکنون در حوزه زنان دفاع مقدس را از دیگر فعالیت های این سازمان در استان ذکر کرد و افزود: تعداد زیادی کتاب صوتی نیز دراین مدت چاپ و منتشر شده است.
مسئول مشارکت زنان در دفاع مقدس در اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه در ادامه جمع آوری خاطرات زنان مرزنشین در ارتباط با دفاع مقدس را نیز از دیگر برنامه های در دست اجرای این سازمان اعلام کرد و گفت: تاریخ شفاهی زنانی که در دفاع مقدس نقش آفرینی کرده اند نیز توسط این سازمان تهیه و تدوین می شود.
آزادی، پژوهش در حوزه زنان نقش آفرین در دوران دفاع مقدس، برپایی کرسی های آزاد اندیشی، تهیه مستندهایی در مورد نقش زنان در دوران دفاع مقدس و شناسایی و معرفی زنان نقش آفرین استان در دوران دفاع مقدس را از دیگر برنامه های این سازمان اعلام کرد.
جمعی از مادران، همسران و فرزندان شهدا نیز در این جشنواره مورد تجلیل قرار گرفتند.
استان کرمانشاه با 371 کیلومتر مرز مشترک با عراق در طول هشت سال جنگ تحمیلی به صورت مستقیم درگیر جنگ بود و حدود 10 هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد که از این تعداد یک هزار شهید زن هستند.
3033/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.