اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند شامگاه چهارشنبه در نشست با فرمانداران و بخشداران مناطق زلزله زده استان اظهار داشت: با وجود اینکه بسیاری از واحدهای مسکونی تخریبی ساخته شده و آماده بهره برداری است ولی برخی از مالکین تاکنون در واحدهای خود مستقر نشده اند.
او ادامه داد: خانه‌های تعمیری بسیاری از افراد زلزله زده نیز آماده بهره برداری است و باید طی برنامه ریزی مناسب زمینه بازگشت آن‌ها را فراهم کنیم.
نماینده ارشد دولت در استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به وجود 700 میلیارد تومان اعتبار عمرانی مناطق زلزله زده، تاکید کرد: فرمانداران و بخشداران به گونه ای برنامه ریزی کنند تا پایان تیرماه 98 این اعتبار جذب شود.
بازوند همچنین تاکید کرد: برای تسریع در جذب اعتبارات به سمت صدور موافقت نامه ها و مبادلات اداری حرکت کنید تا شاهد برگشت هیچ اعتباری نباشیم.
وی در ادامه با اشاره به گزارش های اولیه سازمان جهاد کشاورزی مبنی بر ساخت 12 هزار واحد دامی در مناطق زلزله، افزود: سازمان جهاد کشاورزی گزارش دقیق جایگاههای دامی که باید حدود 13 هزار واحد ساخته شود، را ارائه دهد.
بازوند با تاکید بر اینکه نهادهای حمایتی اتمام پروژه های خود را با جدیت بیشتری در دستور کار قرار دهند، خاطرنشان شد: پرونده مناطق زلزله زده کمیته امداد استان کرمانشاه تا خرداد ماه 98 بسته خواهد شد.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان سال گذشته در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 932 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 103 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله 6.4 ریشتری یکشنبه چهارم آذر 97 هم 771 مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا پایان امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال 98 تکمیل می کنند.
8066/7447
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.