به گزارش ایرنا؛ با اتمام پروژه بهسازی چشمه های سراب ارکوازی در مراسمی که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد، آب این سراب وارد مدار بهره برداری شد.
معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در این مراسم با اشاره به اینکه به مدت هفت سال هیچ گونه برداشتی از سراب ارکوازی و چشمه های مبدأ آن نشده است، گفت: آب شرب شهر اسلام آبادغرب در این مدت از طریق چاه های آب و مخزن بدره ای تأمین می شد که با وارد مدار شدن آب این سراب نیاز آبی شرب شهر اسلام آبادغرب و تنش آبی این شهر برطرف می شود.
رضا داوودی اعتبار هزینه شده برای اجرای پروژه مهم و زیرساختی ساماندهی چشمه های سراب ارکوازی را سه میلیارد و 300 میلیون ریال از محل اعتبارات تبصره سه اعلام و تأکید کرد: این امر مهم با حمایت و پیگیری و سیاستگذاری شورای اسلامی شهر محقق شده است.
به گفته وی نیاز آبی شهر اسلام آبادغرب 400 لیتر در ثانیه می باشد که از این پس به طور متوسط 100 لیتر در ثانیه آن از طریق چشمه های آب سراب ارکوازی تأمین و نیاز آبی در زمان های پیک مصرف برطرف خواهد شد.
معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه در پایان ضمن تقدیر از فرماندار شهرستان و اعضای شورای اسلامی اسلام آبادغرب که در راستای رفاه هرچه بیشتر مردم از اجرای پروژه های آب و فاضلاب در این شهر از هیچ گونه حمایت و پیگیری دریغ ننموده اند، افزود: خوشبختانه با وجود این جو همدلی و همتی که در بین مسئولین این شهر و شهرستان وجود دارد تاکنون اقدام های ارزنده ای به ویژه در حوزه آب و فاضلاب شهری صورت گرفته است.

** سامانه های ایمن الکترولیز نمک طعام اسلام‌آبادغرب افتتاح شد
همچنین در ششمین روز از ایام دهه فجر سامانه های ایمن الکترولیز نمک طعام با حضور معاون بهره برداری شرکت آبفای استان کرمانشاه و فرماندار اسلام آبادغرب مورد بهره برداری قرار گرفت.
سامانه های ایمن الکترولیز نمک طعام با اعتبار 370 میلیون تومان هزینه، جایگزین سامانه های کار گازی در تاسیسات آبی شهرستان اسلام آبادغرب شد.
این میزان اعتبار با حمایت ها و تلاش های اعضای شورای اسلامی شهر اسلام آبادغرب از محل تبصره سه در این پروژه هزینه شده است.
برای راه اندازی این سامانه ها سه دستگاه الکترولیز نمک طعام خریداری شده و در محل مخزن های بدره ای، سراب ارکوازی و چاه کمربندی نصب و مورد استفاده قرار گرفته است.
سامانه های ایمن الکترولیز نمک طعام برای گندزدایی آب شرب در تاسیسات تامین و انتقال آب مورد استفاده قرار می‌گیرد.
3033/8066
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.