اخبار مرتبط

امیرپرویز نجفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا دمای فعلی هوای قصرشیرین را 15 درجه سانتیگراد بالای صفر و میزان رطوبت موجود در هوای این منطقه مرزی را نیز 86 درصد اعلام کردو اظهار داشت: طبق پیش بینی های هواشناسی سامانه ناپایدار تا فردا در جو منطقه حاکم است.
سرپرست اداره هواشناسی قصرشیرین تاکید کرد: میزان دید افقی با وجود سرعت بالای وزش باد در این شهرستان مرزی در حد استاندارد است و در این خصوص مشکلی نداریم ولی احتمال کاهش دما با توجه به وزش باد در منطقه وجود دارد ضمن اینکه بر سرعت وزش باد نیز طی ساعات آینده افزوده می شود.
نجفی افزود: همچنین میزان بارندگی های شب گذشته در این شهرستان تاکنون 3.2 میلی متر به ثبت رسیده که این میزان از ابتدای دی ماه 25.9 میلی متر بوده است.
وی یادآور شد: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون 236.2 میلی متر و از فروردین امسال تا امروز 364.2 میلی متر باران در قصرشیرین باریده است.
سرپرست اداره هواشناسی قصرشیرین گفت: از ابتدای امسال تاکنون این شهرستان مرزی 71 روز درگیر گرد و خاک بود که روزهای غبارآلود در فروردین 12 روز، اردیبهشت هفت روز، خرداد 12 روز، تیر 20 روز، شهریور 6 روز، مهر 6 روز، آبان چهار روز و دی یک روز بوده است.
گرد و غبار موجود در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 27 هزار نفر جمعیت و 186 کیلومتر مرز با عراق در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی گرد و غبار بوده است.
3012/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.