اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ هوشنگ بازوند عصر پنجشنبه در مراسم تجلیل از خیران سلامت در هتل کسری قصرشیرین با حضور وزیر بهداشت افزود: ساخت سایر واحدها نیز با جدیت در دستور کار است.
او گفت که بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه 10 هزار میلیارد تومان برای دولت هزینه در بردارد که بخش زیادی از این اعتبار ابلاغ شده است.
وی اضافه کرد که بعد از 13.5 ماه کار ساخت واحدهای مسکن روستایی به اتمام رسیده است.‌
وی از مشارکت بسیار خوب مردم مناطق زلزله زده در روند بازسازی قدردانی کرد و گفت: مشکلات و کاستی هایی وجود دارد که مردم ما را درک می کنند.
او از مشارکت ملت ایران نیز در کمک رسانی و همدلی به مردم مناطق زلزله زده استان کرمانشاه قدردانی کرد و افزود: مردم 265 میلیارد تومان کمک غیرنقدی و 62 میلیارد تومان کمک نقدی به مردم استان کردند.
او با بیان اینکه بانک ها نیز در زمینه پرداخت تسهیلات و کمک به ساخت بیمارستان و خانه بهداشت نیز رکورد شکنی کردند ، گفت: ورود به موقع بانک ها جای قدردانی دارد.
استاندار کرمانشاه در ادامه از هشتمین حضور وزیر بهداشت در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه قدردانی کرد و گفت: مجموعه وزارت بهداشت در زلزله سنگ تمام گذاشتند.
در این مراسم از تلاش های خیران با اهدای نشان نیکوکاری وزارت بهداشت تجلیل شد.
در هشتمین سفر وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه امروز 40 پروژه بهداشتی و درمانی به بهره برداری رسید.
در این سفر، 13 پروژه بخش دانشگاهی با اعتباری بالغ بر 270 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
افتتاح مقاوم سازی و بهسازی کامل بیمارستان شهرستان سرپل ذهاب با صرف اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال از مهم ترین پروژه هایی بود که در سفر وزیر بهداشت به کرمانشاه به بهره برداری رسید.
در سفر سید حسن قاضی‌ زاده هاشمی به مناطق زلزله زده همچنین از 27 خانه بهداشت خیرساز در 19 روستای زلزله زده استان کرمانشاه بهره برداری شد.
افتتاح بیمارستان صحرایی ثلاث باباجانی، افتتاح نوسازی بیمارستان قصرشیرین و تعمیرات هتلینگ بیمارستان اسلام آبادغرب از دیگر پروژه هایی بود که همزمان با سفر وزیر بهداشت به استان کرمانشاه مورد بهره برداری قرار گرفت.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان سال گذشته در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 932 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 103 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله 6.4 ریشتری یکشنبه چهارم آذر 97 هم 771 مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا پایان امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال 98 تکمیل می کنند.
3033/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.