اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه که ریاست این جلسه را بر عهده داشت، گفت: در حوادث رانندگی شاهد تداخل در اطلاع رسانی ها هستیم که این موضوع موجب سردرگمی مردم می شود و تبعات بدی به دنبال دارد.
مهرداد سالاری تاکید کرد که هر دستگاه باید در حوزه ای که قانون برایش مشخص کرده اطلاع رسانی کند و دستگاه ها در کار یکد یگر دخالت نکنند.
او یادآور شد که براساس قانون دلایل وقوع حوادث رانندگی در حیطه وظایف تخصصی پلیس راه است و هیچ دستگاه دیگری حق ورود به این حیطه را ندارد چون تخصص این موضوع را ندارند.
وی همچنین تصریح کرد که تعداد فوت و مصدومان نیز باید توسط فوریت های پزشکی اعلام شود.
او در مورد فعالیت دستگاه هایی مانند هلال احمر که در موضوع رها سازی در زمان وقوع حوادث فعالیتی دارند، گفت: هر دستگاهی که در زمان وقوع تصادفات فعالیتی دارد، می تواند تنها فعالیت خود را اطلاع رسانی نماید و به حوزه و حیطه فعالیت دیگر دستگاه ها ورود نکند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه ، همچنین تاکید کرد که اطلاع رسانی حوادث جاده ای نیز از طریق خبرگزاری های رسمی انجام شود تا مردم در جریان آمار و اطلاع درست قرار بگیرند.
سالاری ، خواستار اطلاع رسانی درست به مردم شد و افزود: برای اطلاع رسانی موارد تصادفات رانندگی لازم نیست دقت را فدای سرعت کرد بلکه هدف باید این باشد که اطلاعات و آمار درست به مردم منعکس شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه نیز در ان جلسه گفت که تیم های این جمعیت در صحنه تصادفات رانندگی با هدف رها سازی حاضر هستند و فعالیت های خود را اطلاع رسانی می کنیم.
آرش لهونی افزود: ما در حوادث رانندگی تنها فعالیت های خود را منعکس می کنیم و ورودی به حیطه دیگر دستگاه ها نداریم.
رئیس مرکز مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هم خواستار تفکیک وظایف براساس قانون در حوادث رانندگی شد و گفت: انتظار داریم هر دستگاهی براساس شرح وظایف خود اطلاع رسانی و فعالیت کند.
صائب مدرسی افزود: در اغلب حوادث جاده ای آمبولانس های مرکز فوریت های پزشکی اولین دستگاه حاضر در صحنه هستند و ما به صورت تخصصی به مداوا و اعزام مصدومان می پردازیم.
وی اظهار داشت که مرکز فوریت ها تنها مرجع رسمی اعلام فوتی ها و مصدومان حوادث رانندگی است و انتظار داریم دیگر دستگاه ها از ارائه آمار در این زمینه خودداری کنند.
تعداد فوتی های هشت ماه سپری شده از سال جاری براثر تصادفات رانندگی در کرمانشاه براساس اعلام رئیس پلیس راه استان و برپایه آمار پزشکی قانونی 250 نفر اعلام شد که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته 254 نفر بود.
سرهنگ محمد حیدری، همچنین تعداد مصدومان را نیز در این مدت سه هزار و 811 نفر اعلام کرد و افزود: در مدت مشابه سال گذشته این آمار سه هزار و 825 نفر بود که کاهش 214 موردی داشته ایم.
استان کرمانشاه در مجموع بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.
این استان 2 میلیون نفر جمعیت ساکن در 33 شهر و 2 هزار و 622 روستا دارد.
3033/8066
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.