اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ هوشنگ بازوند عصر شنبه در کارگروه اشتغال استان که در سرسرای تدبیر استانداری کرمانشاه برگزار شد؛ از معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خواست ، ظرف یک هفته آینده تمام موانع جذب و پرداخت این تسهیلات را شناسایی و برای رفع آنها راه حل ارائه کند.
او با بیان اینکه ما در مقابل افکار عمومی، مردم این مناطق و نظام مسئول هستیم ، اظهارداشت: اعتبارات اشتغال ویژه مناطق زلزله زده یک فرصت طلایی در راستای توسعه و پیشرفت این مناطق است ، باید با تلاش مضاعف قدر این فرصت را بدانیم.
بازوند همچنین از دستگاه های اجرایی خواست در راستای اجرای سند شورای اشتغال 6 شهرستان مرزی استان که به فرمانداران ابلاغ شده تا هفته آینده طرح های اشتغالزای خود را اعلام کنند و تا پایان سال نسبت به اجرای آنها متعهد باشند.
وی در ادامه در خصوص برخی از اشکالات آیین نامه اشتغال پایدار روستایی و امور عشایری در زمینه اشتغال آی سی تی نیز از دستگاههای مربوطه خواست برای حل این مشکلات از طریق مرکز اقدام کنند.
دبیر کارگروه اشتغال استان کرمانشاه نیز در این جلسه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود چهار هزار نفر با 199 میلیارد تومان از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری مشغول به کار شدند.
حسن عزیزی در ادامه افزود: سهم استان در مرحله اول این طرح 176 میلیارد تومان بود که استان بیش از مبلغ اعلام شده تسهیلات را جذب و پرداخت کرد و در هفته جاری رتبه چهارم کشور در پرداخت این تسهیلات را داریم.
او در ادامه با اشاره به طرح منطقه ویژه قصرشیرین گفت: مقرر شده برای منطقه آزاد قصرشیرین تسهیلاتی ظرف هفته های آینده ابلاغ شود و تا آن زمان دستگاه ها اجرایی برای اشتغال دانش آموخته گان دانشگاهی و جذب سرمایه گذار طرح ها آمادگی داشته باشند زیرا تسهیلات این منطقه از یارانه 50 درصدی برخوردار است.
عزیزی در ادامه عنوان کرد: بانک های صندوق کارآفرینی، بانک توسعه و تعاون، پست بانک و جهاد کشاورزی به ترتیب بیشترین درصد پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری را نسبت به سهم شان داشته اند.
مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه همچنین اظهار داشت: سازمان جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی، سازمان صنعت ، معدن و تجارت بیشترین درصد اشتغالزایی از ابتدای سال جاری تاکنون را داشته اند.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت ، با 16.4 درصد نرخ بیکاری در تابستان امسال در صدر استانهای کشور قرار گرفت.
3209/8066
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.