اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله مصطفی علما روز چهارشنبه در نشست ستاد برگزاری چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی استان کرمانشاه افزود: ارزش ها و اهداف انقلاب اسلامی به عنوان بعد روحی انقلاب باید همواره در جامعه زنده باشد.
او اضافه کرد: این ارزش ها ، اهداف والای اسلامی انقلاب بود که به مردم ایران توان و قدرت ایستادگی در طول هشت سال دفاع مقدس در برابر را دنیا داد.
وی در ادامه با اشاره به شکست اسراییل در جنگ های 33 روزه، 22 روزه و 48 ساعته مردم لبنان و فلسطین بیان داشت: این ارزش های اسلامی الگوی برگرفته از انقلاب اسلامی باعث شکست اسرائیل چهارمین قدرت نظامی جهان شده است.
آیت الله علما همچنین به ایستادگی کشورمان در مقابل همه ابرقدرت ها در طول این چهل سال اشاره کرد و افزود: این قدرت اسلام و اتکا به ارزش های اسلامی است که دشمنان را در مقابل ما وادار به کرنش کرده و گرنه آنها از نظر تجهیزات وضعیت بهتری نسبت به ما دارند.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تاکید کرد؛ برنامه های انقلاب اسلامی در مراکز علمی پررنگ تر برگزار شود و از نظرعلمی وضعیت آن زمان کشور و اقدام هایی که در این 40 سال صورت گرفته را باید بخوبی به دانشجویان منتقل کرد.
او منشاء انقلاب اسلامی را حذف قید قسم به قرآن و اسلام در همه پرسی ایالتی و ولایتی سال 42 دانست و گفت: قبل از انقلاب، ایران جولانگاه آمریکایی ها بود ولی بعد از انقلاب، آمریکا چهل سال است پشت مرزهای ایران مانده است.
آیت الله علما، انتخابات را یکی از مهم ترین جلوه های مردمی بودن انقلاب اسلامی دانست و افزود: امام (ره) همیشه برای نظر مردم ارزش قائل بود و به همین دلیل در این چهل سال تاکنون 40 انتخابات مهم در ایران برگزار شده و مردم برای سرنوشت خود تصمیم می گیرند.
3209/8066
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.