اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا؛ فضل اله رنجبر روز چهارشنبه در دیدار سرپرست اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه با وی در فرمانداری اظهار داشت: برای ساماندهی این واحدهای غیرمجاز عرضه کننده مرغ زنده به استاندار کرمانشاه پیشنهاد داده ایم تا در کنار فشار و مقابله ما با فعالیت این واحدها، وام های ارزان قیمت برای تبدیل آنان به واحدهای مجاز عرضه مرغ بسته بندی بهداشتی اعطا شود که مورد استقبال وی قرار گرفت.
وی ادامه داد: در گذشته تنها تعداد انگشت شماری از مراکز عرضه مرغ زنده در شهر دیده می شد چرا که وضعیت اقتصادی بهتر بود و تسهیلات ارزان قیمت برای عموم مردم برقرار بود.
رنجبر افزود: هم اکنون شاهد گسترش واحدهای عرضه مرغ زنده در شهر هستیم و هنگامی که در اکثر مواقع به هنگام برخورد به تنش و یا درگیری ختم می شود و در زمینه وضعیت عرضه دام زنده نیز اوضاع برهمین منوال است.
رنجبر با اشاره به جمعیت 350 هزار نفری حاشیه نشینی، گفت: کرمانشاه دارای پنج بخش با 740 روستای دارای سکنه است که کنترل و نظارت بر جمعیت دامی این مناطق دشوار است و به حمایت و کمک نیاز دارد.
وی ادامه داد: اگر وضعیت مدیریت شهری و شهردار مشخص شود و آرامش کامل بر فضای شورای شهر حاکم شود، می توان در زمینه کاهش این معضل، اولویت بندی کرد.
در استان کرمانشاه 24 واحد مرغداری تخمگذار، 13 واحد پرورش بوقلمون صنعتی، 9 واحد مرغ مادر گوشتی، چهار واحد جوجه کشی، 2 واحد مرکز پرندگان زینتی و پنج واحد پرورش شتر مرغ وجود دارد.
سالانه 11 هزار و 100 تن تخم مرغ دراستان کرمانشاه تولید می شود.
7460/8066
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.