اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا؛ محمد ابراهیم الهی تبار روز دوشنبه در مراسم روز جهانی معلولین در سرسرای اجتماعات بهزیستی کرمانشاه، عملکرد استان را در پیشگیری از بروز معلولیت های ژنتیکی مطلوب ارزیابی کرد و افزود: با انجام غربالگری ژنتیکی برای زوج ها از تولد 89 فرزند معلول در استان جلوگیری شد که با تعمیم این عدد به کل کشور می توان اثر این برنامه را دریافت کرد.
وی با بیان اینکه در سال های اخیر برای کاهش معلولیت های ناشی از حوادث و تصادفات نیز اقدامات موثری صورت گرفته است، گفت: با تدبیر دولت طرح جامع سلامت در دستور کار قرار گرفته و تمامی موارد تهدید کننده سلامت متناسب با شرایط اقلیمی هر منطقه در آن احصا شده که اجرای آن می تواند بیماری های منجر به معلولیت را کنترل کند.
الهی تبار همچنین گفت: دولت با تعمیم نهادهای اجتماعی و مدنی و تقویت سازمان های امدادی و خدماتی تلاش دارد بهترین خدمات را به کسانی که با وجود معلولیت با اعتماد به نفس در جامعه فعالیت می کنند، ارائه دهد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه ارائه مسکن و افزایش سه تا چهار برابری مستمری معلولان را از جمله خدمات دولت دانست و گفت: مناسب سازی ساختمان های اداری نیز به تدریج به یک فرهنگ بدل شده اگر چه با شرایط مطلوب و مناسب هنوز فاصله وجود دارد.
الهی تبار در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زلزله سال گذشته استان تصریح کرد: بنا بر اظهار نظر جمعی از کارشناسان و صاحب نظران یکی از کشورهای پیشرفته، زلزله کرمانشاه در حوزه امداد ، نجات و بازسازی رکورد بزرگی به ثبت رسانید که درخواست مستند سازی این اقدامات برای تبدیل شدن به الگوی مطالعاتی موفق در دنیا شده است.
براساس اعلام مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه 38 هزار و 345 معلول تحت پوشش بهزیستی استان است.
که بیشترین آمار معلولان در استان را معلولان جسمی حرکتی به تعداد 14 هزار و 190 نفر تشکیل داده است.
7460/3033
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.