اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، علیرضا گودرزی روز یکشنبه در جلسه ستاد ساماندهی متکدیان که به منظور بررسی وضعیت اردوگاه نگهداری متکدیان چشمه سفید و تصمیم گیری در ارتباط با جمع آوری و ساماندهی آنان با حضور فرماندار و دیگر ارگان های مربوطه برگزار شد، از وضعیت تکدی گری در جامعه ابراز تاسف کرد.
گودرزی ادامه داد: تکدی گری بر وضعیت اجتماعی و فرهنگی استان تاثیر می گذارد و جلوه نامطلوب بصری آن برای مهمانان و مسافران ناخوشایند است.
این مسئول در خصوص ساماندهی متکدیان گفت: متکدیان پس از غربالگری در صورتی که معتاد و متهاجر باشند به اردوگاه ماده 16 واقع در منطقه سراب نیلوفر منتقل می شوند و افرادی که به دلیل نیاز، تکدی گری را به عنوان حرفه انتخاب کرده اند باید به کمیته امداد ارجاع داده شوند و متکدیانی که دارای سابقه کیفری هستند نیز با واگذاری به دستگاه قضا، به زندان منتقل می شوند.
گودرزی با بیان اینکه ساماندهی اردوگاه کنگاور یکی از مصوباتی بود که در شورای تامین با حضور استاندار و دستگاه های امنیتی بررسی شد، افزود: مصوب شده این اردوگاه بهسازی و ساماندهی شود و برای نگهداری معتادان متهاجر از آن استفاده شود.
گودرزی با تاکید براینکه جمع آوری متکدیان در سال گذشته در کاهش بزه های اجتماعی تاثیرگذار بود ، اظهار داشت: تا فرهنگ سازی نشود و تا زمانی که مردم در زمینه ساماندهی متکدیان مشارکت نکنند نمی توانیم در این زمینه موفق شویم، چرا که به صورت حرفه ای از احساسات مردم استفاده می کنند.
گودرزی افزود: بسیاری از متکدی نمایان، افرادی حرفه ای هستند که براساس شغل کاذبی که دارند بیشتر از یک کارمند متوسط جامعه درآمد دارند که گاه درآمد آنان بالای پنج میلیون تومان در ماه است.
وی معتقد است، کمک ها باید سازمان دهی شده باشد و باید از طریق سازمان های مربوطه و نهادهای خیریه به جامعه هدف برسد.
وی بر کمک سازمان برنامه و بودجه در راستای جذب اعتبارات نیز تاکید کرد.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه یادآور شد، اگر جلسات تیم غربالگری به صورت منظم برگزار شود ، مشکلات اردوگاه ماده 16 و اردوگاه چشمه سفید رفع خواهد شد.
گودرزی یادآور شد، با توجه به اینکه تنها یک محل آن هم اردوگاه چشمه سفید برای نگهداری متکدیان در استان وجود دارد لذا در صورت اعزام افراد جمع آوری شده از طریق فرمانداری های شهرستان های تابعه، شهرداری کرمانشاه به عنوان مدیریت مرکز موظف است نسبت به پذیرش و غربالگری افراد اقدام کند.
در این جلسه مقرر شد گزارش جمع آوری و غربالگری متکدیان از سوی فرمانداری به صورت دوره ای تهیه شود و به دبیرخانه ستاد ارسال شود.
همچنین مقرر شد پس از انجام مراحل غربالگری توسط دستگاه های مربوطه مقررات برخورد قانونی و جدی با متکدیان حرفه ای انجام شود.
7460/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.