اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند عصر شنبه در نشست ستاد سرمایه گذاری که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: مکان مورد نظر برای احداث بندر خشک در فضایی به مساحت 400 هکتار در شهرستان کرمانشاه در نظر گرفته شده است.
وی افزود: 400 میلیارد تومان سرمایه گذاری برای اجرای این طرح پیش بینی شده و علاوه بر این سرمایه گذاران حتی با صد میلیارد تومان نیز می توانند کار خود را در بندر خشک آغاز کنند.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی سازمان هایی را به عنوان متولیان بنادر خشک در کشور معرفی می کند، گفت: این وزارت خانه راه آهن کرمانشاه را به عنوان متولی بندر خشک در استان معرفی کرده است.
بازوند با بیان اینکه تاکنون یک‌ سرمایه گذار برای ایجاد بندر خشک اعلام آمادگی کرده است، اظهار داشت: در غرب کشور تنها کرمانشاه مجوز احداث بندر خشک را دارد.
وی با بیان اینکه امکان ایجاد فرودگاه در بندر خشک‌ وجود ندارد، گفت: مکان در نظر گرفته شده برای بندر خشک در نزدیکی فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه است و سرمایه گذاران به راحتی می توانند از امکانات فرودگاهی استفاده کنند.
به گفته استاندار کرمانشاه ، امکان ایجاد مناطق ویژه اقتصادی و تجاری در بنادر خشک وجود دارد.
بازوند در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه یک سرمایه گذار برای ایجاد نیروگاه های کوچک اعلام آمادگی کرده است، گفت: آب منطقه ای و شرکت برق منطقه ای در زمینه ایجاد نیروگاه های کوچک تولید برق با سرمایه گذاری که اعلام آمادگی کرده است ، همکاری کنند.
وی همچنین در رابطه با احداث بیمارستان بخش خصوصی «ویانا» در کرمانشاه هم گفت: وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی موظف هستند که زمینه های لازم‌ را برای شروع به کار احداث این بیمارستان ایجاد کند.
استاندار کرمانشاه افزود: سرمایه گذار این بیمارستان با 162 میلیون یورو آماده شروع فعالیت ساخت است که متاسفانه وزارت علوم و دانشگاه علوم پزشکی ‌مجوزهای لازم را برای آن صادر نکرده است.
بازوند یادآور شد: آقای هاشمی وزیر علوم در رابطه با این بیمارستان تاکید کرد که یک‌ ساعته مجوز لازم‌ را صادر کند اما با گذشت هشت ماه تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه انجام‌ نشده است.
وی تاکید کرد: در صورتی که برای صدور مجوزهای این بیمارستان از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کم‌ کاری شود گزارش های لازم را به رییس جمهوری ارائه خواهیم داد.
استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه در کرمانشاه حمایت چندانی برای حضور سرمایه گذاران خارجی انجام نمی شود، گفت: مدیران ما برای حضور سرمایه گذاران خارجی نگرانی دارند و موافقت چندانی در این زمینه ندارند که این امر روند توسعه را نیز کند کرده است.
7445/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.