اخبار مرتبط

فرید مظهری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مشترکان کردستانی تابستان پارسال در ساعات اوج مصرف روزانه تا 428 مگاوات برق مصرف کرده بودند.
وی افزود: شرکت برق کردستان براساس دستورالعمل وزارت نیرو از ابتدای تابستان اقدام به اجرای طرح خاموشی برق در اغلب نقاط استان در ساعات اوج مصرف کرد و این خاموشی ها تا اواخر مرداد بطور پراکنده ادامه دارد.
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق کردستان یادآور شد: در حال حاضر خاموشی ها در استان به حداقل ممکن رسیده و به احتمال بسیار زیاد تا اول شهریور پایان خواهد یافت.
مظهری با اشاره به اینکه از ابتدای تابستان امسال تاکنون 40 اداره و سازمان دولتی از طریق استفاده از مولدهای خود در ساعات اوج مصرف، روزانه 10 مگاوات از بار انرژی شبکه را کاهش دادند، تاکید کرد: بازرسان شرکت برق هر هفته به صورت مستمر از بانک ها و ادارات با هدف نظارت بر مصرف بازدید می کنند.
وی گفت: این بازرسی ها در راستای نظارت بر اجرای صحیح بخشنامه هیات دولت مبنی بر ضرورت کاهش 10 درصدی مصرف برق در ادارات و دستگاه های دولتی و خدماتی انجام می شود.
به گزارش ایرنا، شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان دارای 628 هزار مشترک است که حدود 85 درصد مشترکان را انشعاب های خانگی تشکیل می دهند.
ضریب نفوذ برق در بخش شهری و روستایی کردستان 100 درصد است و تمام روستاهای زیر 10 خانوار هم از نعمت برق برخوردار هستند.
7355/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.