اخبار مرتبط

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار مسعود خرم نیا روز چهارشنبه اظهار داشت: در پی شکایت نماینده حقوقی اداره راه و شهرسازی بیجار در خصوص تصرف و تخریب منابع طبیعی و ملی توسط فردی در یکی از مناطق حاشیه ای شهر بیجار، پرونده به دایره مبارزه با جرایم اقتصادی ارجاع داده شد.
وی افزود: پس از انجام تحقیقات میدانی و استفاده از نقشه های مرجع، مشخص شد متهم به صورت غیر قانونی اقدام به تصرف و تخریب پنج هزار مترمربع زمین از اراضی ملی در یکی از مناطق حاشیه ای شهر بیجار کرده و با هدف تغییر کاربری، قصد قطعه بندی و فروش آن را داشته است.
فرمانده انتظامی استان کردستان با اشاره به ارزش 10 میلیارد ریالی اراضی ملی تصرف شد، تاکید کرد: در اجرای دستور مقام قضایی متهم دستگیر و پس از مواجه شدن با ادله و مدارک به جرم انتسابی خود اعتراف و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قانونی معرفی شد.
وجود جنگل ها و مراتع غنی و گسترده در کردستان شرایط را برای زمین خواری فراهم کرده است؛ اواخر تیر ماه تعدادی از انجمن ها و کانون های شهرستان مریوان و سروآباد با صدور بیانیه ایی به تخریب جنگل ها، جنگل خواری و تصاحب منابع طبیعی در این مناطق انتقاد کرده بودند.
6108/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.