اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، فریبا رضایی روز چهارشنبه به مناسبت روز خبرنگار در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز سنندج اظهار داشت: این دیدگاه غیر منصفانه که محیط زیست سدی در مقابل توسعه است باید تغییر پیدا کند چون تلاش محیط زیست ایجاد شرایط برای زندگی انسان ها و دیگر موجودات است.
وی سپس با اشاره به دیدگاه مثبت دولت تدبیر و امید نسبت به رسانه افزود: بدون فعالیت رسانه ها فعالیت دستگاه ها از جمله محیط زیست پنهان می ماند.
رضایی با بیان اینکه رسانه ها وقتی بدون هیچ وابستگی برای جامعه فعالیت می کنند قابل تقدیر و اثرگذار هستند، تاکید کرد: معتقدم رسانه مستقل می تواند مدافع و مروج قوانین زیست محیطی باشد.
وی با اشاره به اینکه مردم کردستان با طبیعت انس دارند و زندگی آنها با محیط طبیعی عجین است، یادآور شد: مردم این استان در بسیاری مواقع خود پیشگام حمایت از محیط زیست هستند.
رضایی با تاکید بر توسعه پایدار و تلاش همگان برای تحقق این هدف اضافه کرد: نهایت بهره برداری از آب های زیرزمینی یا دیگر منابع طبیعی هنر نیست بلکه دیدن سه نسل آینده در این بخش ها اهمیت دارد.
وی در رابطه با اینکه مردم فکر می کنند محیط زیست مکان دفن زباله ها را تعیین می کند، گفت: در اصل شهرداری مکانی را پیشنهاد می دهد که در کارگروهی با حضور نمایندگان 12 ارگان و دستگاه اجرایی در رابطه با آن تصمیم گرفته می شود که محیط زیست هم یکی از آن دستگاه ها است.
17 مرداد سالروز شهادت محمود صارمی، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان در سال 1377 از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور با عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است.
6108/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.