اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه های این هفته نمازجمعه سنندج با اشاره به حادثه برخورد تانکر سوخت با اتوبوس در سنندج و جانباختن تعدادی از شهروندان با تسلیت به خانواده های آسیب دیده و مردم کردستان اظهار داشت: امیدواریم با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و فرهنگ سازی در این رابطه، دیگر شاهد چنین حوادث دلخراشی در استان نباشیم.
بامداد چهارشنبه 20 تیر یک دستگاه تانکر حمل سوخت با اتوبوس مسافربری در کمربندی دکتر حسینی سنندج برخورد کرد که در این حادثه 11نفر از مسافران اتوبوس جان خود را از دست داده و هفت نفر دیگر نیز مصدوم شدند.
وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه افزود: شورای نگهبان در کشورمان از جایگاه ویژه و بسیار ارزشمندی برخوردار بوده و نقش مهمی در پیشبرد امور در بخش های مختلف دارد و این شورای یکی از مهمترین نهادهای نظام اسلامی محسوب می شود که نقش آن در امور مختلف نظارتی بر کسی پوشیده نیست.
ماموستا خدایی با بیان اینکه شورای نگهبان، پاسدار قانون اساسی و موازین شرعی و اسلامی است، افزود: این نهاد نظارتی در طول انقلاب اسلامی به خوبی به وظایف خود عمل کرده و امیدواریم در آینده نیز منشا خدمات ارزنده به مردم و نظام باشد.
ماموستا خدایی در ادامه به اخلاق حسنه پیامبر(ص) اشاره داشت و تاکید کرد: خداوند همواره مسلمانان را به رعایت شئونات اخلاقی و اسلامی و پیروی از رفتار و کردار پیامبر(ص) سفارش کرده است.
وی، ادای صله رحم را از جمله ویژگی های اخلاقی پیامبر(ص) عنوان کرد و افزود: طبق فرموده خداوند، انجام صله رحم و محبت به نزدیکان و نیازمندان، موجب سعادت دنیا و قیامت شده و عامل رفع بلا و مصیبت از اهل ایمان است.
ماموستا خدایی اضافه کرد: رفتار درست با همسایگان و دستگیری از آنان، از دیگر تاکیدهای خداوند و پیامبر است؛ بنابراین رضایت مردم و در نهایت رضایت پروردگار را جلب کنیم.
پیش از خطبه ها، بهروز مهتابی، رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان استان کردستان هم نکاتی را درباره اهمیت و وظایف شورای نگهبان در نظام جمهوری اسلامی بیان کرد.
به گزارش ایرنا، شورای نگهبان از جمله نهادهای نظارتی ایران است که وظیفه نظارت بر قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی، نظارت بر انتخابات سراسری و تایید صلاحیت نامزدهای انتخاباتی را دارد.
این شورا که دارای 12 عضو( 6 نفر فقیه و 6 حقوقدان) است در 26 تیرماه سال 59 تاسیس شد.
7355/ 3020
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.