اخبار مرتبط

حسین فیروزی روز پنجشنبه در کارگروه اشتغال استان اظهار داشت: با وجود زحمات ارگان های مسئول، پرداختی ها در بخش تسهیلات اشتغالزایی راضی کننده نیست و باید تلاش ها مضاعف شود.
وی، تسهیلات تخصیصی برای اشتغالزایی در استان را فرصتی بسیار مناسب دانست و افزود: در صورت ناتوانی در جذب و تخصیص کامل اعتبارات اشتغالزایی، به کم کاری و ضعف در کشور متهم می شویم؛ بنابراین باید تمام تلاش های خود را برای تحقق این مهم به کار گیریم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان، با تاکید بر اینکه باید شاخص های فضای کسب و کار را بهبود بخشیم، یادآور شد: مدیران در ادارات و بانک های عامل، با راه اندازی میز امداد، روند پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان را سرعت بخشند.
فیروزی اضافه کرد: مهمترین وظیفه ما ایجاد فرصت های شغلی برای متقاضیان است و دولت در این زمینه موتور محرکه توسعه است.
وی، میزان اعتبارات ثبت شده در سامانه کارا را 310 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: عمده تسهیلات پرداختی مربوط به طرح های اشتغالزایی در بخش کشاورزی است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان افزود: خارج از سامانه کارا در مجموع، 500 میلیبارد ریال تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده که رقم نسبتا خوبی است؛ هرچند باید تا پایان تیرماه یک هزار و 300 میلیارد ریال جذب و پرداخت شود.
فیروزی در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن تسلیت به خانواده های حادثه آتش سوزی اتوبوس در سنندج اشاره و اظهار داشت: باید فرهنگ ترافیک و ایمنی جدی گرفته شود و اقشار مختلف مردم و مسئولان در این زمینه مشارکت داشته باشند.
وی با بیان اینکه با ارتقا فرهنگ ترافیک مانع از تکرار چنین حوادث ناگوار شد، تاکید کرد: نیاز است فعالان فرهنگی، روحانیون، دانشجویان و دیگر اقشار جامعه در راستای ترویج فرهنگ رانندگی و ترافیک، گام بردارند.
به گزارش ایرنا، سهم کردستان از اعتبارات اشتغال پایدار روستایی 2 هزار و 600 میلیارد ریال است که سهم تعیین شده استان برای جذب یک هزار و 300 میلیارد ریال اعتبار مرحله اول این طرح است.
7355/ 3020
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.