اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی روز چهارشنبه در جشنواره خیرین مدرسه ساز استان کردستان اظهار داشت: مدرسه به عنوان محل پرورش نسل آینده ساز کشور از اهمیت زیادی برخوردار است و کمک به ساخت فضاهای آموزشی از سنت های حسنه در جامعه به شمار می رود.
وی با بیان اینکه گام گذاشتن در مسیر انجام چنین کارهای خیری موجب سعادت دنیوی و اخروی می شود گفت: مدرسه سازی یکی از این کارهای خیر است که اجر آن همواره نزد خدای متعال محفوظ است.
نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: اگر در انجام کار خیر و کمک به نیازمندان نگاه و نیت برای خدا و رضای او باشد، خداوند در مسیر انجام آن کار هیچ موانع و مشکلی ایجاد نمی کند و قطعا مسیر هموار و آسان خواهد شد.
وی اظهار داشت: بخشش مال و انجام کار خیر از دستورات دین مبین اسلام است و نه تنها این کار از مال و ثروت انسان کم نمی کند بلکه آن را چند برابر نیز افزایش می دهد.
آیت الله حسینی شاهرودی با تقدیر از اقدامات خیرین مدرسه ساز استان ابراز امیداری کرد تلاش های خیرین استان در زمینه مدرسه سازی و کمک به تکمیل پروژه های آموزشی بیشتر از گذشته شود.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان نیز در این آیین با بیان اینکه اقدامات خیرین در امر مدرسه سازی کمک به جامعه تعلیم و تربیت است، گفت: در حال حاضر 158 پروژه نیمه تمام آموزشی در استان داریم که از چهار تا 10 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و در این راستا نیازمند کمک خیرین هستیم.
رشید قربانی اظهار داشت: در حال حاضر بیشترین مشکلات ما در زمینه فضاهای آموزشی مربوط به حاشیه شهرها است و از خیرین انتظار داریم که در امر مدرسه سازی این مناطق و همچنین مناطق روستایی استان را مورد توجه قرار دهند.
وی با بیان اینکه در زمینه فضاهای آموزشی بنیاد برکت نیز اقدامات خوبی انجام داده است، اضافه کرد: بی شک توسعه مدارس آینده کشور را درخشان تر خواهد کرد لذا باید با تمام توان در این زمینه گام برداریم و از ظرفیت های موجود در این راستا بهره ببریم.
در ادامه این آیین تعدادی از خیرین مدرسه ساز استان تجلیل شدند.
در سال تحصیلی (97 - 96) 285 هزار دانش آموز کردستانی در سه هزار و 700 مدرسه شهری و روستایی مشغول به تحصیل بودند.
7348/ 3020
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.